Skip to Content

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میبد:


رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میبد از معرفی کارگاههای صنایع دستی این شهرستان در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش میبد خبر، "رسول مشتاقیان" ضمن اعلام این خبر گفت:در شهرستان میبد بالغ بر 70 کارگاه تولید صنایع دستی در رشته های مختلف وجود دارد که معرفی این کارگاه ها به مردم و علاقمندان از برنامه های این اداره می باشد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میبد با اشاره به اینکه بازاریابی از جمله مشکلات مهم تولیدکنندگان صنایع دستی است، عنوان کرد: تاکنون بالغ بر هفت مورد از این کارگاه ها در صفحات و کانال های شبکه های اجتماعی در فضای مجازی معرفی شده و علاقمندان از این طریق می توانند به طور مستقیم با تولید کنندگان صنایع دستی  شهرستان میبد ارتباط داشته باشند.

مشتاقیان در ادامه افزود: شهرستان میبد پتانسیل بسیار بالایی در زمینه تولید صنایع دستی چون سفال و سرامیک، زیلوبافی، کاربافی، چیلنگری و غیره را دارد و از آنجایی که پیشینه تاریخی، هنر و سخت کوشی مردمان این دیار از دیرباز زبانزد بوده است منجر به ایجاد صدها هنرمند صنایع دستی در شهرستان شده است.

در شهرستان میبد بالغ بر 150 هنرمند صنعتگر در زمینه صنایع دستی مشغول به فعالیت می باشند و کارگاه های تولیدی کاربافی بانوی میبدی، میبد مروارید، زیلونگار، زیلوبافی شریف زاده، فروشگاه ترمه، سفال خورشید، سراجی شهرخورشید این شهرستان دارای کانال و صفحاتی در شبکه های اجتماعی در فضای مجازی هستند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.