Skip to Content

رایزن اقتصادی ایران در میلان ایتالیا؛


رایزن اقتصادی ایران در میلان ایتالیا عمده ترین مشکلات صنایع کاشی و سرامیک میبد را مشکلات بانکی، عرضه بیش از تقاضا و عدم بازار مناسب خارجی دانست.

به گزارش میبد خبر، سید عبدالرضا موسوی بفرویی رایزن درجه 3 اقتصادی وزارت امور خارجه در جمع صنعتگران و صاحبان کارخانه‌های کاشی شهرستان میبد بابیان اینکه روسیه و ایتالیا بازارهای خوبی برای تبادلات تجاری ایران هستند اظهار داشت: روابط ما با روسیه بیشتر در سطح دولتی درزمینهٔ نظامی و امنیتی ارتقا داشته است و کمتر درزمینهٔ تجاری بوده است. روسیه یک بازار 140 میلیون نفری دارد که می توان با برنامه ریزی مناسب از این فرصت سود برد.

موسوی با تشریح اینکه 70 درصد فعالیت اقتصادی ایتالیا در میلان است افزود: در رابطه با ایتالیا هم که دارای شرکت‌های کوچک و متوسط بسیاری هست و نگاه کلان و راهبردی به ایران دارند از تکنولوژی و پتانسیل آن‌ها استفاده کنیم.

وی مشکلات بانکی و عرضه بیش از تقاضای تولیدات کاشی و عدم بازار مناسب خارجی را مشکلات عمده شرکت‌های کاشی و سرامیک دانست و گفت: ما به‌عنوان کارشناسان اقتصادی وزارت خارجه در خارج از کشور موظف هستیم در چارچوب وظایف و مقررات به رفع مشکلات صنعتگران کشورمان کمک کنیم و پاسخگوی نیازهای آن‌ها باشیم.

رایزن اقتصادی ایران در میلان ایتالیا گفت: برگزاری همایش‌های مشترک و ایجاد زمینه‌های همدلی بین هیئت‌های داخلی و خارجی تجار و سرمایه‌گذاران را در بهبود روابط اقتصادی مهم خواند و گفت: اقدامات بسیار خوبی در این زمینه در وزارتخانه در حال انجام است.

موسوی در انتها با اشاره به نیاز متقابل ما و ایتالیا گفت: عمده نیاز این کشور به صنایع متوسط است و ما نیز در این حوزه بیشترین فعالیت را داریم که می تواند فرصت بسیار خوبی برای ما باشد. البته سوای از بازار ایران، از نظر حمل و نقل و امنیت نیز ایران می تواند در کمک به ایتالیا برای صادرات محصولاتش به کشورهای اطراف مؤثر باشد که ما می توانیم بهترین استفاده از این موقعیت داشته باشیم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.