Skip to Contentسرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی یزد از اعطای تسهیلات حمایتی به متقاضیان توسعه گردشگری در روستاهای یزد خبر داد.

به گزارش میبدخبر، "محمد میرشمسی"ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای سیاستها، برنامه ها و شرح وظایف ابلاغی و با توجه به در خواست  متقاضیان و سرمایه گذاران راغب محلی و  بومی، این معاونت مبادرت به صدور موافقت اصولی ایجاد و احداث 131 فقره پروژه گردشگری در سطح روستاهای استان شامل انواع تاسیسات گردشگری مصوب نظیر هتل، اقامتگاه سنتی، اقامتگاه بومگردی، سفره خانه سنتی، مجتمع گردشگری و غیره کرده است.

سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی یزد در ادامه افزود:  بر اساس تفاهم نامه بانک سینا برای رفع محرومیت و کمک به توسعه اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته به مجتمع‌ های تفریحی و توریستی و خدمات رفاهی مستقر در روستاها تسهیلات اعطا می شود که بر اساس این تفاهم نامه، طرح‌ هایی که با اولویت اشتغالزایی و رفع محرومیت، توسعه مناطق کمتر توسعه یافته، ایجاد و حفظ اشتغال در بخش ‌های گردشگری، کشاورزی، تولید صنعتی، خدمات و ... از سوی استانداری‌ها معرفی شوند مورد حمایت قرار گرفته و در همین راستا جهت سرمایه‌ گذاران حوزه گردشگری روستایی استان 8 فقره تسهیلات به مبلغ 55/7 میلیارد ریال با نرخ 8 درصد مصوب شده و متقاضیان در راستای اخذ تسهیلات به بانک عامل معرفی شده اند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با پرداخت تسهیلات مذکور شاهد بهره برداری پروژه ها و رونق روستاهای مورد نظر باشیم. 

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.