Skip to Content

مسئول ستاد اقامه نماز استان یزد:


مسئول ستاد اقامه نماز استان یزد گفت:علی‌رغم مباحث مطرح‌شده در خصوص وضعیت نماز باید گفت بر اساس نظرسنجی‌ها بیش از 75 درصد جوانان اهل نماز هستند.

به گزارش میبد خبر، حجت‌الاسلام حبیبیان بابیان این مطلب که ستاد اقامه نماز یک دستگاه اجرایی درزمینهٔ مأموریت‌های خود نبوده و تنها برنامه‌ریزی را در این زمینه دارد گفت: بااین‌وجود هرکجا نیاز شده در کار اجرایی وارد شویم قدم‌هایی برداشتیم که نمونه آنتجهیز نمازخانه‌های مدارس به بیش از 16 هزار متر فرش در سال گذشته با همکاری استانداری و دستگاه‌های مربوطه بوده است.

مسئول ستاد اقامه نماز استان یزد در ادامه به بیان اقدامات این ستاد در استان پرداخت و اظهار داشت: در استان یزد بیش از ده‌ها نشست در رابطه با نماز برگزارشده که عمدتاً مرتبط با جوانان، نوجوانان و خانواده‌ها بوده و خوشبختانه علی‌رغم مباحث مطرح‌شده در خصوص وضعیت نماز در کشور، باید گفت بر اساس نظرسنجی‌ها بیش از 75 درصد جوانان اهل نماز هستند هرچند متأسفانه در چند سال اخیر به دلیل عملکرد نامطلوب افراد منتسب به دین، شاهد دین زدگی در حوزه‌های مختلف دینی ازجمله نماز هستیم که باید برای آن نیز برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی افزود: اجرای برنامه‌های تخصصی نماز برای مهدهای کودک، ترویج و توسعه نمازخوانی در فضای مجازی، برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی در ارتباط با موضوع نماز، برگزاری جشنواره‌های سرود، نمایشنامه‌نویسی، برگزاری نماز ظهر عاشورا، برگزاری دوره آموزشی مربیان، برگزاری ده‌ها دوره تربیت مربی نماز باهدف تربیت مدرس بومی نماز، آموزش بیش از 700 نفراز معلمان درزمینهٔ نماز، برگزاری طرح ملی مبین ویژه مدیران مدارس و آموزش بیش از 105 نفر، برگزاری دوره سلامت معنوی برای پزشکان و کادر درمانی استان با حضور بیش از هزارنفر، برگزاری طرح نماز کلید بهشت با حضور بیش از 400 نفراز مربیان نهضت سوادآموزی و اجرای نمایشنامه‌های کوتاه نماز در مدارس را ازجمله فعالیت ستاد اقامه نماز درراستای ترویج فرهنگ نمازخوانی بوده است.

حبیبیان در ادامه به برگزاری اجلاس استانی نماز در آبان ماه در شهرستان اردکان خبر داد و ابراز داشت: این اجلاس پیش از اجلاس سرا سری نماز برگزارشده و نتایج آن به اجلاس سراسر منتقل می‌شود

مسئول ستاد اقامه نماز استان یزد با اشاره مصوبات شورای اقامه نماز استان گفت: رئیس این شورا استاندار و دبیر آن مدیر ستاد اقامه نماز بوده و دستگاه‌های مرتبط با نماز نظیر فرهنگ و ارشاد، تبلیغات اسلامی، کمیته امداد، سپاه و...از اعضای این شورا هستند که نتیجه برگزاری جلسات این شورا تصویب ده‌ها مصوبه خوب درزمینهٔ نماز بوده است.

حبیبیان با اشاره به اینکه یکی از وظایف ستاد اقامه نماز ارزیابی آن در ادارات و نهادهای دولتی است تصریح کرد: 85 دستگاه اجرایی استان از هر سه قوه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و بر اساس امتیازبندی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که بهترین امتیاز 90 الی 100 و بدترین امتیاز کمتر از 40 است که الحمدالله تنها در سال گذشته یک دستگاه ارزیابی ضعیفی داشته که امسال تقویت‌شده است.

وی تأکید کرد:برنامه ویژه را در دانشگاه فرهنگیان درزمینهٔ نماز اجرا می‌کنیم که امیدواریم با رفع موانع و حاشیه‌ها بتوانیم اثرگذاری بیشتری داشته باشیم.

مسئول ستاد اقامه نماز استان یزد با اشاره به برخی سوءاستفاده‌ها از اقامه نماز در ادارات گفت: درصورتی‌که کارمندی ارباب‌رجوع دارد الزامی بر ای حضور در نماز ندارد البته اگر می‌تواند ارباب‌رجوع را به سمت نماز اول وقت سوق دهد این کار در جهت ترویج نماز کار پسندیده‌ای است ضمن اینکه مدت‌زمان نماز در ادارات به‌صورت شرعی 20 دقیقه بوده و بیش از آن مجاز نیست.

حبیبیان در پایان در خصوص الزام توقف اتوبوس‌ها برای اقامه نماز مسافران گفت: اگر اتوبوسی برای نماز توقف نداشته باشد مردم می‌توانند بانام شرکت حمل‌ونقل و مسیر حرکت را به ستاد اقامه نماز اطلاع دهند و یقین بدانند با راننده خاطی برخورد قاطع خواهیم داشت و حتی ممکن است دفترچه وی ضبط شود.

انتهای پیام/

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.