Skip to Content

رئیس بهزیستی شهرستان میبد:


رئیس بهزیستی شهرستان میبد بیان داشت: یک سوم جمعیت شهرستان میبد از جمله معلولان، کودکان، سالمندان و جانبازان به مناسب‌سازی نیاز دارند.

به گزارش میبد خبر، سید محسن فلاح رئیس بهزیستی میبد در شورای ساماندهی امور سالمندان و ستاد مناسب سازی شهرستان میبد که با حضور معاون فرماندار، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان شهرداری و جامعه معلولین که در محل فرمانداری برگزار شد، بیان داشت: بی‌توجهی به مناسب‌سازی معابر و اماکن عمومی موجب شده تا معلولان نتوانند در جامعه حضور یافته و فعالیت داشته باشند.

وی بر مناسب‌سازی اماکن عمومی به ویژه بانک‌ها، مساجد و ادارات تاکید کرد و گفت: همه پروژه‌های در حال احداث باید مقوله مناسب‌سازی را به طور جدی مورد توجه قرار دهند.

فلاح با بیان اینکه اقداماتی نیز برای مناسب‌سازی انجام شده است، افزود: متأسفانه اقداماتی که انجام شده بسیار محدود بوده و باز هم نمی‌تواند جوابگوی نیازهای جامعه معلولان برای حضور در شهر و تردد مانند یک شهروند عادی باشد.

رئیس بهزیستی میبد خاطرنشان کرد: سال 89 از سوی امام جمعه میبد سال مناسب‌سازی و سال 91 از سوی بهزیستی کشور، شهرستان میبد به عنوان شهر بدون مانع معرفی شده است.

وی از دیگر مشکلات این جامعه را سدمعبر مغازه‌داران در پیاده‌روها دانست و گفت: متاسفانه این معضل به درستی حل نشده و حتی ما معلولینی داریم که در اثر همین سد معبرها و اجبار به تردد در خیابان دچار ضایعه و خسارت جسمی شده اند.

فلاح ادامه داد: مناسب سازی معابر بانک ها و خیابان ها و حتی برخی دستگاه های اجرایی یک ضرورت است و باید همه خود را در قبال اجرایی شدن آن خیلی مسوول بدانند. 

در انتهای جلسه محمد جواد احمدی معاون فرماندار میبد با پیگیری مصوبات قبلی و رایزنی با ادارات مربوطه جهت رفع مشکلات، از مسئولین شرکت کننده در شورای مناسب سازی درخواست کرد نسبت به رفع مشکلات موجود اقدامات مورد نظر را انجام دهند و در جلسه آینده گزارش پیشرفت فعالیتشان را ارائه دهند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.