Skip to Content

فرماندار میبد:


فرماندارمیبد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بیان داشت: گرایش به مواد مخدر صنعتی در جامعه نگران کننده است.

به گزارش ميبد خبر، حسین فلاح فرماندار میبد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان، مواد مخدر را عامل اصلی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و جرائم خواند.

وی افزود: امروزه با تغییر ذائقه مصرف‌کنندگان مواد مخدر از سنتی به صنعتی، فضا برای اعتیاد در جامعه به‌ویژه در بین قشر نوجوان و جوان افزایش‌یافته است.
فلاح آگاهی بخشی به خانواده ها و تلاش جهادی مسئولین را در این زمینه از اقدامات مهم دانست و گفت: همه دستگاههای فرهنگی باید با تبین مضرات مواد مخدر در سلامت افراد و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی آن در کاهش این پدیده شوم تلاش کنند.
وی بابیان اینکه مواد مخدر چقدر باید به جامعه ضرر بزند که مدیران ما احساس خطر کند تصریح کرد: همه نهادها و ارگان‌ها باید مواد مخدر صنعتی را به‌عنوان مهم‌ترین تهدید جامعه بشناسند و آن را مهار کنند.
فرماندارمیبد با اشاره به کشف بیش از 200 کیلو انواع مواد مخدر در سال گذشته و دستگیری 26 نفر در این راستا گفت: 60 درصد آمار زندانیان مستقیم و 30 درصد به‌صورت غیرمستقیم به مواد مخدر برمی‌گردد بنابراین باید پیشگیری را در اولویت قرارداد و با آموزش خانواده‌ها از این معضل اجتماعی جلوگیری کرد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در این جلسه گفت: قرار گرفتن ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر این کشور را در معرض تهدید و آسیب جدی قرار داده است و اگر به‌صورت جدی با آن مبارزه نشود جامعه را به نابودی می‌کشاند.
 
انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.