Skip to Content

رئیس پلیس راه استان یزد خبر داد

کاهش 63 درصدی تصادفات فوتی در جاده‌های استان


رئیس پلیس راه استان یزد از کاهش 63 درصدی تصادفات فوتی در جاده‌های استان در ایام نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش میبد خبر، رئیس پلیس راه استان یزد از کاهش 63 درصدی تصادفات فوتی در جاده‌های استان در ایام نوروز  امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

سرهنگ احمد مظفری ضمن تشکر از مردم در همراهی و همکاری با پلیس راه  افزود: جاده‌های استان در حالی این کاهش تصادفات را تجربه می‌کند که با افزایش تردد  15 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و همچنین وضعیت بد آب و هوایی و ریزش باران مواجه بوده است.

وی واژگونی خودرو را عامل  64 درصد از حوادث رانندگی جاده‌های استان در این ایام عنوان کرد و گفت: 53 درصد از حوادث جاده‌ای استان در سال گذشته نیز به همین دلیل بوده که ناشی از بی احتیاطی و خستگی و خواب آلودگی است و رانندگان باید به محض اینکه احساس خستگی کردند، خودرو را متوقف کنند و استراحت کافی داشته باشند.

سرهنگ مظفری با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی درجاده‌های استان در روز دوازدهم و سیزدهم فرودین ماه، اعلام کرد: تردد کلیه وسایل نقلیه سنگین و موتورسیکلت در محورهای مواصلاتی استان از جمله محورهای ییلاقی و  محور یزد – طبس ممنوع است.

وی همچنین با اشاره به پیش بینی کارشناسان هواشناسی گفت: رانندگان با توجه به در پیش بودن بارندگی و تغییرات جوی به گونه‌ای برنامه ریزی و مدیرت کنند که در بازگشت از سفر دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام/

یزد آوا

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.