Skip to Content

مسئول پدافند غیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد:

پدافند غیرعامل اهرم مدیریت بحران در شهرک‌های صنعتی می باشد/ میبد میزبان اولین دوره آموزشی پدافند غیر عامل در حوزه صنعت


مسئول پدافند غیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد بیان داشت: پدافند غیرعامل یک اصل همیشگی و مستمر در همه زمانها خواهد بود که باید با دقت انجام شود.

به گزارش میبد خبر، اولین دوره آموزشی پدافند غیر عامل ویژه صنایع با همکاری فرمانداری و مدیریت شرکت شهرک صنعتی جهان آباد میبد در سالن اجلاس فرمانداری برگزار شد.

قاسم قناعت گر در حاشیه این کارگاه آموزشی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر با اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل و نقشی که می تواند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد، گفت: بدون تردید یکی از راهکارهای نیل به  اقتصاد مقاومتی جدی گرفتن مقوله پدافند غیرعامل و توجه به مؤلفه هایی است که در سند راهبردی پدافند غیر عامل به آن اشاره شده است و بر این اساس و با عنایت به تأکیدی که مقام معظم رهبری بر جدی گرفتن این امر دارند می طلبد که تمام دستگاه های اجرایی و همچنین فعالان اقتصادی بخش خصوصی بخصوص اتاق اصناف ضمن اشاعه و گسترش اصول پدافند غیر عامل در جامعه و در محیط کار به تدوین برنامه ها و سازوکارهای اجرایی مرتبط و مناسب با آن بپردازند.

وی افزود: فرهنگ سازی مناسب دراين حوزه ضروري بوده و توجه به پدافند غیر عامل در زمان صلح از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مسئولین یک واحد تولیدی باید بدانند پدافند غیرعامل موجب کاهش هزینه‌ها، افزایش امنیت در کشور و به دست گرفتن ابتکار عمل توسط نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی خواهد شد.

مدير حراست شركت شهركهاي صنعتي استان يزد يكي از اهداف اين دوره آموزشي را توجه به نیازها و اولویت‌های آموزشی تعیین شده، ویژه مديران صنعتي و همچنين ارتقای دانش و تجارب ایمنی دانست.

قناعت گر تأکید کرد: شهرک‌های صنعتی جزو تاسیسات حساس و زیربنایی هر کشوری به شمار می‌روند؛ بنابراین تلاش برای حفظ امنیت آنها ضروری بوده و مطالعه نحوه اجرای پدافند غیرعامل در این شهرک‌ها حائز اهمیت است به گونه‌ای که توجه کافی نهادهای مسئول در عرصه‌های سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی، عملیاتی و اجرایی شهرک‌های صنعتی کشور برای کاهش آسیب‌پذیری و ایجاد ایمنی و پایداری نسبی این شهرک‌ها از طریق تدوین شرح خدمات ملاحظات پدافند غیرعامل در تهیه برنامه‌های مکان‌یابی و طراحی شهرک‌های صنعتی کشور موضوعی حیاتی است.

وی ادامه داد: در برنامه های پدافند غیرعامل باید آموزش کاربردی و عملیاتی به واحدها در شهرکها و نواحی صنعتی داده شود.

مسئول پدافند غیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد ابراز داشت: ایمنی و حفاظت در شهرک‌های صنعتی به‌عنوان مقر صنعتگران، دارای اهمیت است از این‌رو برای ایجاد اعتماد سرمایه‌گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی پدافند غیرعامل اجرا شده و کارگاه‌های آموزشی آشنایی با آن برای مدیران و شاغلان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی یزد و شهرستانهایی که بحث صنایع در آنها پر رنگ تر است برگزار خواهد شد.

قناعت گر در پایان اظهار داشت: برگزاری کارگاههایی از این دست به جهت رد و بدل شدن اطلاعات به روز در زمینه پدافند غیر عامل بسیار ضروری است چرا که در گستره دانش دفاعی جهان پدافند غیر عامل امری حیاتی به شمار می رود.

محمد علی جبار پور کارشناس علوم انتظامی و کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه های امام علی(ع) و دانشکده فرماندهی و ستاد ناجا مدرس این کارگاه آموزشی بود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.