Skip to Content

فرمانده یگان محیط زیست کشور در میبد:


فرمانده یگان محیط زیست کشور گفت: با رونمایی از بیمه جامع محیط بانان کشور از امروز تمام محیط‌بانان و خانواده‌های آن‌ها تحت پوشش بیمه مسئولیت، تکمیلی و بیمه خانه و خانواده قرار گرفته‌اند.

به گزارش میبد خبر، فرمانده یگان محیط زیست کشور در مراسم افتتاح طرح هوشمند فولاد آلیاژی یزد با تقدیر از رویکرد رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در اولویت قرار دادن محیط‌بانان، گفت: سند تحول محیط بانی کشور در 13 بند به مراکز استان ابلاغ شده که انقلابی را در یگان حفاظت برای محیط بانان ایجاد خواهد کرد.

سرهنگ جمشید محبت‌خانی با اشاره به مشکلات جدی ای که اسلحه های غیر مجاز برای امنیت ملی کشور ایجاد می کند، اظهار داشت: یگان حفاظت محیط زیست کشور با 3 هزار نیرو، سال گذشته  27 درصد کشفیات سلاح های کشور را در بین دستگاه امنیتی کشور داشته است.

وی افزود: امسال قول داده ایم به رهبر انقلاب که فعالیت خود را در این حوزه متمرکز کنیم به گونه ای که در دو ماه گذشته 900 درصد کشفیات سلاح های جنگی افزایش داشته است.

محب خانی، ادامه داد: کمبودی در تعداد خودرو و برخی تجهیزات داشته ایم که با حمایت های ستادکل نیروهای مسلح، 150 خودرو به یگان حفاظت کشور اضافه خواهد شد.

این مقام مسئول، تصریح کرد: نداشتن بیمه کامل و جامع برای محیط بانان مشکلاتی را در برخی فرآیندهای خدمتی این عزیزان ایجاد کرده است که به لطف خداوند با رونمایی از بیمه جامع محیط بانان کشور از امروز تمام محیط بانان و خانواده های آن ها تحت پوشش بیمه مسئولیت، تکمیلی و بیمه خانه و خانواده قرار گرفته اند.

محبت خانی به دیگر مشکلات محیط بانان هم اشاره داشت و عنوان کرد: حضور تنها محیط بانان در برخی درگیری ها با شکارچیان باعث ایجاد مشکلاتی در تهیه صورتجلسه و طرح موضوع شده بود و از آنجا که اکثر شکارچیان غیر مجاز فردی را همراه خود دارند که به عنوان شاهد در دادگاه شهادت می دهد برای برطرف شدن این موضوع، دوربین روی لباس برای محیط بانان سراسر کشور تهیه شده است.

وی خاطرنشان کرد: این دوربین مجهز به GPS، آنلاین و دارای مادون قرمز است و مدرک مستندنی برای مقامات قضایی است که مانع از مظلومیت و تضییع حق محیط بانان می شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.