Skip to Content

رئیس اداره محیط‌ زیست میبد:


رئیس اداره محیط‌زیست میبد بیان داشت: بر اساس مصوبه کمیته غار شناسی استان هرگونه هرگونه فعالیت معدنی در شعاع 500 متری غار سلغون ندوشن ممنوع می باشد.

علی‌اکبر کارگر رئیس اداره محیط‌ زیست میبد در مصاحبه با خبرنگار میبد خبر در ارتباط فعالیت معدنی در محدوده غار سلغون ندوشن بیان داشت: غار سلغون ندوشن در محدوده معدنی قرار گرفته که این معدن دارای پروانه اکتشاف از شورای عالی معادن و دیگر مجوزهای لازم از دستگاههای ذیربط می باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه این غار در منطقه شکار ممنوع مرور که جزء مناطق آزاد می باشد قرار گرفته به همین جهت فعالیتهای معدنی استعلامی از سازمان محیط زیست صورت نمی گیرد.

رئیس اداره محیط‌ زیست میبد ادامه داد: پس از شناسایی این غار و با توجه به حساسیتی که اداره محیط زیست شهرستان به حفظ این غار داشت مراتب جهت هرگونه اقدام به اداره کل حفاظت از محیط زیست استان اطلاع رسانی شد. 

کارگر با اشاره به پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست استان از اداره کل صنعت، معدن وتجارت یزد اظهار داشت: در تاریخ 96/10/7 طی نامه ای به شماره 24599 از جانب اداره کل محیط زیست استان خواستار بررسی این موضوع از سازمان  صنعت، معدن وتجارت یزد شد. در این نامه سازمان محیط زیست به مصوبه کار گروه غار شناسی استان که هر گونه واگذاری معدن در شعاع 4 کیلومتری دهانه غار ممنوع کرده اشاره و خواستار توقف فعالیتهای معدنی در محدوده غار سلغون شده بود که در این رابطه سازمان صنعت، معدن وتجارت یزد دستور توقف فعالیتهای معدنی را در محدوده غار به متولی معدن ابلاغ کرد.

رئیس اداره محیط‌ زیست میبد درباره مصوبات کمیته غار شناسی استان ابراز داشت: جهت بررسی این موضوع کمیته غار شناسی استان با حضور دستگاههای مختلف از جمله استانداری، دانشگاه یزد، میراث فرهنگی، منابع طبیعی، محیط زیست، صنعت، معدن وتجارت، سازمان زمین شناسی و متولی معدن برگزار شد که طبق مصوبات این کار گروه قرار شد هرگونه فعالیت معدنی در شعاع 500 متری غار صورت نگیرد و اجرای این حریم نیز برعهده متولی معدن بوده که سازمان صنعت، معدن وتجارت یزد بر این امر نظارت داشته باشد.

کارگر در پایان گفت: با توجه به اینکه این غار در منطقه شکار ممنوع مرور که جزء مناطق آزاد می باشد قرار گرفته متولی آن اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان می باشد.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.
تغییر ساعات کار دستگاه های اجرایی در 9 استان برای مدیریت مصرف برق در تابستان