Skip to Contentنمایش «دنیای مردگان» به کارگردانی مجید زارعی از 5 الی 25 تیرماه سال جاری در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان میبد روی صحنه است.

به گزارش میبد خبر، نمایش «دنیای مردگان» به کارگردانی مجید زارعی که تمرین و آماده سازی آن به مدت ۵ ماه در سالن اندیشه ارشاد میبد  به طول انجامیده این شبها در حال اجرا می باشد. در این تئاتر ۱۲ بازیگر به ایفای نقش پرداخته و ۵ نفر نیز عوامل پشت صحنه هستند.
 
کارگردان این نمایش درباره موضوع داستان ابرازداشت: موضوع داستان نقد اجتماعی است در مورد مشکلات روز جامعه  و فقر فرهنگی در باب موضوعات مختلف که به صورت کاملا تخیلی و با چاشنی کمیک و فانتزی بوده و ایده آن متأثر است از بی تفاوتی افراد در جامعه که وقتی قلب و مغز خود را از دست بدهند تبدیل به مردگان متحرکی در جامعه می شوند. این نمایش در واقع تلنگری است به مردم که دچار این معضل نشده و خود را از آن رهایی بخشند.
 
وی افزود: اجرای نمایش راس ساعت ۹ در سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد شروع می شود و تا 25 تیر ماه سال جاری به روی صحنه خواهد رفت. خوشبختانه مردم استقبال خوبی از این تئاتر دارند و امیدوارم که روز به روز فرهنگ تئاتر دیدن در مردم شهرستان میبد افزایش پیدا کند که این امر مستلزم حمایت و همکاری نهادهای متولی می باشد.
 
زارعی در باره مشکلاتی که در حین تمرین و اجرا با آن روبروست، گفت: مشکل عمده ما در اجرا و تمرین مشکلات مالی و عدم حمایت از سوی نهادهای متولی می باشد و این انتظار از آنها می رود که اگر حمایتی نمی کنند حداقل سنگ اندازی جلوی راه ما نداشته باشند و نگاهی نیز به شهرستان همجوار داشته و ببینند که نهادهای متولی و ادارات این شهرستان چه حمایتی از هنرمندان و گروه های نمایشی این شهر انجام می دهند.
 
وی در پایان اظهار داشت: با توجه به اینکه مجموعه ما متشکل از بازیگران و عوامل شهرستان میبد و اردکان می باشد قصد داریم این نمایش را پس از اجرا در شهرستان میبد در اردکان نیز به روی صحنه ببریم. البته به این بسنده نکرده و متن و فیلم نمایش را برای حضور در جشنواره منطقه ای میثاق ارسال کرده و منتظر تایید آن می باشیم تا بتوانیم با حضور این نمایش در جشنواره های منطقه ای و استانی گامی در جهت اعتلای فرهنگ میبد برداریم.
 
انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.