Skip to Content

رئیس اداره صمت میبد:


رئیس اداره صمت میبد گفت: در راستای شکایت ها و گزارش های مردمی، با هماهنگی نمایندگانی از فرمانداری، مرکز بهداشت، اتاق اصناف و اماکن آرایشگاه های زنانه میبد ساماندهی و نظارت خواهند شد.

به گزارش میبدخبر، علیرضا ابوالحسنی در نشست ساماندهی آرایشگاه‌های زنانه که با حضور جمعی از مسئولین و نمایندگان آرایشگران زنانه و مردانه شهرستان در سالن اندیشه فرمانداری میبد برگزار شد، بیان داشت: در راستای شکایت ها و گزارش های مردمی، با هماهنگی نمایندگانی از فرمانداری، مرکز بهداشت، اتاق اصناف و اماکن آرایشگاه های زنانه میبد ساماندهی و نظارت خواهند شد.

وی افزود: این تیم متشکل از بانوان به‌ عنوان نماینده ادارات متولی است و با آمادگی کامل و به‌ منظور بررسی همه‌ جانبه آرایشگاه‌ها، کار خود را در آینده نزدیک شروع خواهند کرد.

معاون فرماندار میبد با بیان اینکه این نظارت مورد درخواست آرایشگران بوده ،ابراز داشت: هدف از این بازرسی را ایجاد گشت نظارتی از آرایشگاه‌ها با حضور بانوان برای برخورد با آرایشگاه‌های بدون پروانه، عدم رعایت مسائل بهداشتی و تخلفات صنفی و استفاده از کالاهای قاچاق و غیرمجاز است.

ابوالحسنی با اشاره به اینکه هماهنگی و تعامل بین اعضای این صنف خود موجب بهبود شرایط آرایشگاه‌ها می‌شود، گفت: در این راستا باید آموزش های لازم و به روز به آرایشگاه های زنانه داده شود و محور آموزش در این کارگاه باید نکات بهداشتی لازم برای دایر نمودن آرایشگاه، قوانین لازم جهت دریافت پروانه کسب و نیز آموزش در راستای مبارزه با قاچاق کالا درزمینهٔ لوازم‌آرایشی باشد.

حجت الله خلیلی نیز در این نشست بیان داشت: حدود 150 آرایشگاه زنانه در میبد شناسایی شدند و پیش بینی می شود که تعداد آرایشگاه های بدون پروانه حدود 200 مورد باشد.

رئیس اداره صمت میبد در ادامه با بیان اینکه در شهرستان میبد 90 آرایشگاه زنانه مجوز فعالیت دارند و صدور مجوز 40 آرایشگاه دیگر نیز در دست اقدام است، اظهار داشت: ایجاد گشت نظارتی از آرایشگاه ها با حضور بانوان جهت برخورد با آرایشگاه های بدون پروانه، عدم رعایت مسائل بهداشتی و تخلفات صنفی از مصوبات این نشست بود. 

وی در پایان دلیل عمده این تخلف را ایجاد آرایشگاه های خانگی دانست و اذعان داشت: ایجاد آرایشگاه های بدون پروانه در خانه ها به علت عدم داشتن شرایط لازم جهت گرفتن مجوز کسب بوده و این در حالی است که شرایط برای گرفتن پروانه کسب آرایشگری با وجود نیازی که بانوان دارند تسهیل شده است.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.