Skip to Content

آیت‌الله جنتی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

راه مبارزه با فساد برداشتن افراد فاسد از پست‌ها/برخی فعالان فتنه در دانشگاه‌ها پست گرفته‌اند


خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: متاسفانه کسی که در تحصن مجلس شرکت کرده و عامل بقای تحصن بوده و در رژیم شاه سابقه دارد و در مقابل نظام ایستاده در یک پست معاونت وزارتخانه پولدار قرار گرفته است، چرا به این مسایل توجه نمی‌شود.

به گزارش میبدخبر، آیت‌الله احمد جنتی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌‌های نماز عبادی سیاسی امروز جمعه تهران با اشاره به ایام دهه فجر و تبریک سالروز این واقعه تاریخی اظهار داشت:‌ خداوند بر سر ملت ایران منت گذاشت و در دورانی که همه عالم دارای گرایش‌های سکولاریستی بودند و می‌گفتند حوزه دین از سیاست جداست و حتی برخی حوزوی‌های ما نیز همین تفکر را داشتند خداوند امام(ره) را مبعوث کرد و با همان روش پیامبران انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی رسالت انقلاب را حاکمیت خداوند، حمایت از مستضعفین و مقابله با ظلم و مستکبرین خواند و افزود: در این میان مردمی فکر کردن و حمایت از اخلاق و با دشمن آشتی نکردن از ویژگی‌های امام(ره) بود که باعث شد مردم پشت سر ایشان حرکت کنند.

جنتی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی به مردم ایران عزت داد، اظهار داشت: ما همان مردمی بودیم که در دوران طاغوت احساس ذلت در برابر امریکا و اروپا داشتیم و خود را کوچک می‌دیدیم اما امام به ما عزتی دوباره داد.

خطیب نمازجمعه تهران ادامه داد: جمهوری اسلامی قدرتی به وجود آورد که توانست دنیا را به زانو درآورد و به عقب‌نشینی وادار کند.

دبیر شورای نگهبان، انقلاب اسلامی را امانتی در دست مردم خواند و اضافه کرد: نباید بگذاریم این حکومت از بین برود و در خیابان‌های ما اتفاقات ناشایستی بیفتد و دوباره مسائل دوران قبل تکرار شود.

وی در بخش دیگری از خطبه دوم با اشاره به مسئله اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: باید این موضوع را جدی بگیریم و من نمی‌دانم چرا برخی تنها حرف می‌زنند و پس از بیان حرف دیگر آن را به هوا می‌سپارند.

جنتی ادامه داد: رهبری می‌گویند چاره حل مشکلات ما به از بین بردن فشارها، اقتصاد مقاومتی است؛ ما در این کشور جوانان با استعداد، منابع زیرزمینی و امکانات بسیاری داریم ولی باید این استعدادها را به کار بگیریم و اگر می‌خواهیم تولید زیاد شود چاره‌ای جز عمل به اقتصاد مقاومتی نداریم.

خطیب نمازجمعه تهران با تأکید بر اینکه باید جلوی سیل واردات غیرضروری که در حال افزایش است گرفته شود، تصریح کرد:‌ مسئولان سه قوه باید در سالگرد ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر انقلاب به مردم گزارش دهند که درباره اقتصاد مقاومتی چه کرده‌اند؟

وی با انتقاد از کسانی که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را باور ندارند اظهار داشت: نمی‌دانم که برخی چه قوم و خویشی با آمریکا دارند که فکر می‌کنند آب و نان آنان را باید آمریکا بدهد.

جنتی اضافه کرد: ممکن است برخی در حرف مسائلی را بیان کنند ولی در باطن عقیده‌شان این است که فقط باید با آمریکا توافق کنیم و از این راه تحریم‌ها برداشته شده و بعد اقتصاد ما رونق می‌گیرد.

دبیر شورای نگهبان خطاب به طرفداران این تفکر گفت:‌ کدام تجربه به شما می‌گوید که آمریکا و اروپا به نفع ما کار کرده‌اند.

خطیب نمازجمعه تهران سختی‌هایی که در راه عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی وجود دارد را یادآور شد و اضافه کرد: شاید روزی بیاید که مردم ما تنها دو وعده غذا بخورند ولی این مردم تحمل خواهند کرد؛‌ قطعاً‌ تحمل گرسنگی سخت‌تر از دادن جوان عزیز نیست البته من نمی‌گویم که باید گرسنگی کشید ولی ممکن است که در راه مقاومت به جایی برسیم که مجبور شویم سختی‌هایی را تحمل کنیم.

وی با بیان اینکه عده‌ای باید به مردم ایمان بیاورند، اظهار داشت: باید بدانیم که مردم ما انقلابی‌اند و بصیرت دارند و هیچگاه ذلت را نمی‌پذیرند و در این شرایط باید جلوی اسراف‌ها و ولخرجی‌ها گرفته شود.

جنتی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به نامه رهبری به جوانان اروپایی و امریکای شمالی گفت: این حرکت ارزنده و بی‌سابقه‌ای بود که از سوی رهبر معظم انقلاب در شرایطی که ایشان احساس می‌کردند بعد از حادثه کثیف توهین به پیامبر و در شرایطی که اسلام‌هراسی گسترده‌ای شکل گرفت، انجام شد.

خطیب نمازجمعه تهران، ادامه داد: ایشان از جوانان این کشورها دعوت کردند که بیایید اسلام را بشناسید و به نظر من این نامه در عین حالی که برخی تلاش کردند که آن را سانسور کنند اثر خود را خواهد گذاشت.

وی در ادامه به عملیات نیروهای حزب‌الله علیه صهیونیست‌ها اشاره کرد و افزود: نیروهای حزب‌الله انتقام خون شهیدان قنیطره را گرفنتد که انتقام خوبی هم بود و قطعاً این ابتدای کار است و قضیه ادامه دارد و امیدواریم در سالگرد این حادثه شاهد پیروزی‌های بیشتری برای حزب‌الله باشیم.

جنتی در بخش آخر خطبه‌های خود با اشاره به مرگ پادشاه عربستان، وی را قارون سعودی خواند و اظهار داشت: ملک عبدالله دشمنی‌های بسیاری با شیعه کرد و تکفیری‌ها را به راه انداخته و از آنها حمایت کرد.

وی ادامه داد: او هم‌اکنون به سزای اعمالش خواهد رسید و در این میان باید مرگ او را به اسرائیلی‌ها و آمریکا و کسانی که در داخل از سر سفره وی تغذیه می‌کردند تسلیت و به مؤمنان و مسلمین تبریک گفت.

آیت‌الله احمد جنتی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز عبادی سیاسی امروز جمعه با دعوت از نمازگزاران و مؤمنان به تقوا و پرهیزگاری گفت: موضوعی که امروز درباره آن صحبت می‌کنم تشریح عواقب اعمال خیر و شر انسان است که باید بگوییم با وجود آنکه در عالم همه امور بر طبق مقدرات و مشیت خداوند اجرا می‌شود و دست خداوند در پشت همه اتفاقات است اما نقش بشر نیز نقش تعیین‌کننده‌ای است که درست است شب قدر مقدرات انسان صورت می‌گیرد اما این امر بر اساس عمل انسان‌ها صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه انسان باید به فکر دنیا و آخرت خود باشد، خاطرنشان کرد: انسان باید همه چیز را از خدا بخواهد و اگر مسئله جامعه، ملت و کشور نیز بود باید مشکلات را بر اساس این معیار سنجید و باور کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم گناه کنیم اما خیرات از جانب خدا برسد تصریح کرد: هنگامی که گناه می‌کنیم رشوه‌خواری می‌کنیم به ایجاد تفرقه و دشمنی‌ها می‌پردازیم و نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که نعمات خداوند ادامه داشته باشد و قرآن نیز این را نمی‌پذیرد و مسبب این اتفاقات خود انسان است.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه نباید تسلیم دشمن شویم و ذلت را بپذیریم تصریح کرد: باید به عبارت هیهات من‌ الذله توجه کنیم و نباید با دشمن کنار بیاییم و دست دوستی دهیم چرا که در این صورت نباید انتظار عزت الهی را داشته باشیم.

خطیب موقت نماز جمعه با انتقاد از وجود فساد در جامعه اظهار داشت: باید با فساد مبارزه کرد. سالهاست رهبر معظم انقلاب بر مبارزه با فساد تأکید دارند اما پرسش این است که چرا این فساد کم نمی‌شود و روز افزون است در حالی که همه مسئولین دم از مبارزه با فساد می‌زنند و به صراحت باید گفت که اگر بخواهید با فساد مبارزه کنید منحصراً‌ این است که افراد فاسد را از پست‌ها بردارید.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه امکان ندارد یک نفر فاسد در جهت اصلاح امور اقدام کند، اظهار داشت: چگونه ممکن است یک نفر که خود فاسد است به اصلاح امور بپردازد. فردی که در یک پست، در یک معاونت و یا مدیرکلی فاسد است اگر خیلی توقع داشته باشیم آن است که این فرد خود فساد نکند اما نمی‌توانیم از آن فرد انتظار داشته باشیم که به اصلاح امور بپردازد.

خطیب موقت نمازجمعه ادامه داد: چرا افراد ناباب را روی کار می‌آیند  یک نفر در معاونت بالایی منصوب شده است وقتی حالاتش را نگاه می‌کردم متوجه شدم که ادله زیادی برای رد صلاحیت این فرد در شورای نگهبان وجود داشته در تحصن مجلس شورای اسلامی شرکت کرده است و عامل بقاء‌ و ادامه تحصن مجلس شورای اسلامی بوده است و حتی سوءسابقه‌ای در رژیم شاه و سوابقی از این قبیل دارد که مانند آن را در تحصن مقابل نظام و رهبری دیدیم که این فرد اکنون در یکی از وزارتخانه‌های پولدار به سمت معاونت رسیده است اما پرسش این است که چرا این فرد باید بر سر کار باشد.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه نمی‌توانیم از افراد فاسد انتظار داشته باشیم برای مردم دلسوزی کنند، خاطرنشان کرد: چند بار گفته شد که فتنه‌گران را سر کار نگذارید در حالی که این کار ادامه دارد، متوقف نشده است و مرتب به ما گزارشاتی می‌دهند که در برخی دانشگاه‌ها افرادی که در فتنه نقش داشته‌اند بر سر کار آمده‌اند.

خطیب موقت نمازجمعه با بیان اینکه هویت فتنه‌گران برای مردم مشخص شده است، خاطرنشان کرد: چگونه افرادی که فتنه کرده‌اند می‌توانند به اصلاح جامعه بپردازند در حالی که هویت فتنه‌گران برای مردم مشخص شده است و کنگره آمریکا به حمایت از آنها پرداخت و میلیاردها برای آنها خرج کردند و به طور خلاصه مایه روشنی چشم آمریکا هستند.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه مسئولان و مقامات باید مراقب این امور باشند تصریح کرد: خطیب نماز جمعه باید حرف حق را بزند آنچه از آیات برداشت کرده است را به مردم بفهماند و خواسته‌های مردم را به مسئولان برساند که من به طور خلاصه می‌گویم مسئولان باید نسبت به این امور توجه کنند و ببینند پست‌ها به چه کسانی واگذار می‌شوند.

وی در پایان با بیان اینکه پست‌ها به جای آنکه به دست فرهنگ بسیجی سپرده شود به دست فرهنگ فتنه سپرده می‌شود، خاطرنشان کرد: جا دارد اینجا از سخنان آقای رحیم‌پور ازغذی تشکر کنم و باید بگویم که شما در این زمینه احساس وظیفه کنید و سکوت نکنید چرا که این تنها وظیفه من نیست و همه باید در این زمینه تلاش کنند.
منبع: فارس و مهر

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.