Skip to Content

رئیس مرکز تحقیقاتی دیابت یزد خبر داد

راه‌اندازی «اتوبوس آبی» برای دیابتی های یزد


رئیس مرکز تحقیقاتی دیابت یزد با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ هزار بیمار دیابتی در یزد وجود دارد، گفت: به زودی «اتوبوس آبی» در یزد راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش میبد خبر، دکتر محمدرضا آقایی میبدی از راه‌اندازی اتوبوس دیابت به صورت دائمی در یزد خبرداد و گفت: یک دستگاه اتوبوس را از شرکت اتوبوسرانی یزد تحویل گرفته و با هزینه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و یکی از شرکت‌های تولیدکننده انسولین که طرح های آموزش و پژوهش انجام می دهد، این اتوبوس را به تجهیزات دیابت مجهزخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه اتوبوس یاد شده با تغییراتی که در آن اعمال خواهد شد به کلینیک مشاوره سیار دیابت تبدیل خواهد شد، تصریح کرد: خدمات مشاوره‌ پزشکی و پرستاری دیابت، امکانات آموزشی، تجهیزات دیابت و غیره از جمله خدماتی است که در اتوبوس دیابت ارائه خواهد شد.
دکتر آقایی مزیت راه‌اندازی اتوبوس دیابت را خدمت‌رسانی و ارائه امکانات بیشتر در مکان‌های مختلف همراه با صرفه جویی در زمان بیان کرد و افزود: در حال حاضر با کمک همکاران به جاهای مختلف از جمله مدارس، ادارات، محله‌ها، حسینیه و تکایای مختلف، مکان های عمومی و غیره رفته و در چادر با امکاناتی که داریم غربالگری را انجام داده و خدمت‌رسانی می‌کنیم.
وی با بیان اینکه اتوبوس را تحویل گرفته و در حال آماده‌سازی آن هستیم، خاطر نشان کرد: دایره آبی سمبل بین المللی دیابت است؛ از این رو اتوبوس دیابت تحت عنوان «اتوبوس آبی» تا حداکثر دو ماه آینده، راه‌اندازی خواهد شد.
رئیس مرکز تحقیقاتی دیابت یزد با اشاره به اینکه «اتوبوس آبی» در هرجایی که درخواست داده شود دایر می‌شود؛ اذعان کرد: در صورتی که دستگاه‌های مختلف در خواست دهند، خدمات مبارزه با دیابت را ارائه خواهیم کرد.
 
انتهای پیام/
یزد بانورای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.