Skip to Content

معاون صدای مرکز یزد:


معاون صدای مرکز یزد گفت: متوسط مخاطب رادیو یزد بین 40 تا 42 درصد بوده که تقریبا 10 تا 12 درصد بالاتر از میانگین شبکه استانی قرار دارد. رادیو یزد از نظر مخاطب جزء 3 مرکز برتر کشور می باشد.

داود سیروس معاون صدای مرکز یزد در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، با اشاره به روز جهانی رادیو در خصوص برنامه های رادیو یزد بیان داشت: شبکه استانی صدای یزد در تاریخ 75/7/25 افتتاح شد و این مرکز روزانه 12 ساعت تولید، پخش و تقویت برنامه های شبکه های رادیویی ایران را داشت.

وی افزود: این فعالیت ها ادامه داشت تا اینکه در تاریخ 94/5/31 فعالیت رادیو یزد بعنوان یک شبکه مستقل رادیویی بصورت 24 ساعته شد.

سیروس در خصوص محتوا و تولیدات رایو یزد اظهار داشت: برنامه های پخش شده از رادیو یزد شامل تولیدات، بخشی آرشیو از تولیدات سال های گذشته، بخشی تامین برنامه و پاره ای از برنامه ها نیز تکرار تولیدات جدید سالیانه است.

رادیو یزد جزء سه رادیو برتر کشور

معاون صدای مرکز یزد با بیان اینکه رضایتمندی مخاطبین از برنامه ها و تولیدات رادیو از مهمترین اولویت می باشد، اذعان داشت: در حال حاضر به طور متوسط رادیو های استانی 30 درصد مخاطب دارند ولی متوسط مخاطب رادیو یزد بین 40 تا 42 درصد بوده که تقریبا 10 تا 12 درصد بالاتر از میانگین شبکه استانی قرار دارد. رادیو یزد از نظر مخاطب جزء 3 مرکز برتر کشور می باشد. در حال حاضر برنامه نسیم صبح و پنج دری از نظر مخاطب بهترین برنامه های این مرکز بوده که جایگاه خوبی را در بین مخاطبین دارند.

دریافت تندیس برترین مرکز رادیویی کشور و تهیه کنندگی برنامه های ترکیبی

وی در خصوص افتخارات رادیو یزد در سال گذشته ابراز داشت: سال 96 رادیو یزد موفق شد رتبه نخست ارزیابی های سالانه در بین مراکز استانی را کسب کند و همچنین این مرکز در جشنواره تولیدات که معتبرترین جشنواره رسانه ملی است تندیس برترین مرکز رادیویی کشور و تهیه کنندگی برنامه های ترکیبی را از آن خود کرده و تقریبا از جمع 4 تندیس جشنواره که به بخش رادیو تعلق گرفت 2 تندیس را دریافت کند.

سیروس درمورد شاخص های برتری یک رسانه موفق گفت: سطح مخاطب، میزان کیفیت برنامه ها، ارتباط با مراکز استانی و شبکه های ملی و حضور در جشنواره های ملی و بین المللی از مهمترین شاخص هایی است که تمام مراکز استانی بواسطه آن ها ارزیابی و رتبه بندی می شوند.

معاون صدای مرکز یزد با اشاره به تغییرات محسوس و مشهود رادیو یزد در شرایط کنونی نسبت به سال های قبل از انقلاب اذعان داشت: پیشرفت ها و تحولات صدا و سیما استان یزد نسبت به قبل انقلاب اصلا قابل قیاس نیست. صدا و سیمای مرکز یزد در تاریخ 51/11/6 در همین مکان فعلی با یک فرستنده 10 کیلو بایتی بعنوان یک مرکز خبری و تقویت کننده رادیویی فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 1355 که رادیو و تلویزیون یزد به رسمیت شناخته شد در سال 200 ساعت برنامه بیشتر نداشت در حالی که پس از انقلاب رادیو و تلویزیون یزد هر دو 24 ساعته برنامه دارند.

نیازهای مخاطب محور تولیدات رادیو یزد

وی درباره برنامه ها و چشم انداز رادیو یزد برای سال های آتی گفت: ما همواره در 4 سال گذشته سعی کردیم که محوریت برنامه ها بر اساس نظرات و نیازهای مخاطب باشد. در سال آینده نیز در نظر داریم ضمن حفظ و کسب رتبه هایی که بدست آوردیم نسبت به ارتقا مخاطب، ارتقای کیفی برنامه ها و افزایش رضایتمندی مخاطبین گام برداریم.

سیروس با تاکید بر این موضوع که داشتن لهجه کامل یزدی از شرایط فعالیت در رادیو یزد است، اظهار داشت: دانستن لهجه یزدی به صورت کامل، تحصیلات، توانایی تکلم و بیان درست مطالب از شرایط مهمی است برای افرادی که می خواهند در رادیو فعالیت کنند. داوطلبین ابتدا بایستی آموزش ابتدایی کار در مراکز آموزشی سطح شهر ببینند، سپس در آزمون رادیو شرکت کرده و اگر شرایط مناسب را داشتند در صورت نیاز می توانند همکاری با این مرکز داشته باشند.

گزارشگر محله خود در سال آینده باشید

معاون صدای مرکز یزد در پایان با بیان اینکه محوریت کار رادیو برای سال آینده استفاده از گزارشگر محله یا شهروند خبرنگار است، اظهار داشت: رادیو یزد بنا دارد سال آینده از کسانی که در شهرستان ها و محلات توانایی دارند پس از مراحلی بعنوان خبرنگار افتخاری یا خبرنگار محله استفاده کند. مردم نیز می توانند از طیق راه های ارتباطی شامل سامانه 162، تلفن 38221035 و پیامک 30001035 در خصوص مسائل شهری، مشکلات و موارد دیگر در ارتباط بوده و مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/اد

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.