Skip to Content

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی:


نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: هدفمند کردن یارانه فرصت مناسبی بود که به افراد تحت تکفل بهزیستی و کمیته امداد بیشتر توجه شود اما در این طرح همه را مساوی دیدن عدالت نیست و باید به نیازمندان بیشتر توجه شود.

به گزارش میبد خبر، دکتر کمال دهقانی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در بازدید از مرکز جامعه معلولین شهرستان میبد از نزدیک با مشکلات جامعه معلولین شهرستان قرار گرفت و در ادامه ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولین و همچنین تشکر از کسانی که به جامعه معلولین خدمت می کنند اظهار داشت: شروع کار مجلس با برگزاری جلسات غیر علنی برگزار شد که متاسفانه با طیفی از مشکلات مواجهه است که از جمله آن می توان به مشکلات موسسات مالی و کمیته امداد و بهزیستی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در برنامه توسعه ششم مصوب شد که مستمری افراد تحت پوشش افزایش یابد عنوان کرد: هدفمند کردن یارانه فرصت مناسبی بود که به افراد تحت تکفل بهزیستی و کمیته امداد بیشتر توجه شود اما در این طرح همه را مساوی دیدن عدالت نیست و باید به نیازمندان بیشتر توجه شود.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آیه قرآن که سعی کنید کافران در عمل به قرآن از شما پیشی نگیرند، عنوان کرد: متاسفانه در اروپا ربا نیست و اکنون برای رسیدن به معولان بیشتر توجه می کنند و ورودیهای شهر و محیط شهر مناسب معلولان است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه با اشاره به اینکه بیکاری مشکل اول کشور است تصریح کرد: دولت باید به صورت یکپارچه جهت رفع مشکلات همه اقشار جامعه تلاش کند وظیفه دولت شامل همه افراد جامعه می شود متاسفانه در حال حاضر بیشترین اعتبار و بودجه دولت صرف هزینه های جاری مثل حقوق کارکنان می شود که نتیجه آن کمبود بودجه جهت برنامه های عمرانی است و در این زمینه اکثر اوقات باید متوسل به خیرین شد.

دکتر دهقانی در ادامه اظهار داشت: حال و هوا و فرهنگ حاکم بر کارهای خیری باید تغییر پیدا کند و در این زمینه خیرین صرفا از طبخ غذای نذری فاصله گرفته و بیشتر به کارهای عمرانی و مسائل فرهنگی توجه کنند و این فرهنگ باید توسط روحانیون، رسانه ملی و سایر رسانه ها تغییر پیدا یابد.

وی در پایان در پایان تاکید کرد: باید خیرین را تشویق کنیم که کرامت معلولین حفظ شود واز نقاط قوت این قشر استفاده شود و فضای شهری نیز باید مناسب تر باشد.

لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه تنی چند از معلولین شهرستان از جمله مهدی معصومی تنیسور قهرمان میبدی به بیان مشکلات خود پرداختند که دکتر کمال دهقانی قول پیگیری آنها را دادند.
انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.