Skip to Content


خواسته جوانان ندوشنی، بومی شدن اشتغال در معادن ندوشن است


جمعی از جوانان ندوشنی اعتراض خود نسبت به کارگیری افراد غیر بومی در برخی از معادن بخش ندوشن را اعلام کردند.

به گزارش میبد خبر، در حالی که بسیاری از جوانان بومی ندوشن از بیکاری رنج می برند و به اجبار جویای کار در دیگر شهر ها شده اند، کارگران غیر بومی در معادن ندوشن به کار گرفته می شوند.

این در حالی است که به اعتقاد بسیاری و حتی به اذعان بسیاری از مسئولین، این معادن جز خسارت و زیان در حوزه های اجتماعی و اقتصادی برای مردم این شهر چیز دیگری نداشته است.

برخی از این جوانان جویای شغل، به علت خشکسالی های اخیر و از رونق افتادن دامداری و کشاورزی، مجبور به فروش دام های خود شده و حتی توان بازپرداخت تسهیلات بانکی دریافت شده خود را از دست داده اند.

این جوانان از مسئولین بخش ندوشن و شهرستان میبد درخواست داشته اند که بومی سازی اشتغال در بخش معادن این شهر در دستور کار قرار گیرد تا بیش از این شاهد کوچ نسل جوان از شهر و دیارشان نباشیم.

انتهای پیام/

ندای ندوشن
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.