Skip to Content

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد:


رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد بیان داشت: جمعیت شهرستان میبد در حال حاضر 102 هزار نفر می باشد.

به گزارش میبد خبر، حسن زارعی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد ضمن گرامیداشت سوم دی‌ماه روز ملی ثبت‌احوال به بیان گوشه‌ای از فعالیت‌ها و خدمات سازمان ثبت‌احوال پرداخت و گفت: قریب به یک قرن از تأسیس این سازمان می‌گذرد. یکی از مهم‌ترین وظایفی که بر عهده سازمان گذاشته‌ شده  ثبت وقایع حیاتی ولادت، وفات، ازدواج و طلاق است. در حال حاضر وظایف ثبت‌احوال نسبت به گذشته تفاوت فراوانی دارد ایجاد پایگاه اطلاعاتی جمعیت کشور با مکانیزه کردن سیستم ثبت‌احوال و صدور کارت ملی هوشمند و جمع‌آوری و انتشار آمارهای انسانی از دیگر مأموریت‌های این سازمان است.

زارعی با اشاره به اهمیت ثبت به موقع وقایع حیاتی گفت: مردم در فرآیند ثبت وقایع حیاتی باید حساس باشند، چرا که مهلت اعلام ولادت حداکثر ١۵ روز پس از تاریخ ولادت و مهلت اعلام فوت نیز حداکثر ١٠ روز پس از تاریخ فوت است.

وی در مورد وقایع حیاتی چهارگانه شهرستان میبد بیان داشت: در 9 ماهه گذشته تعداد ولادت‌های ثبت‌شده هزار و 727 مورد که از این تعداد 866 نوزاد پسر و 841 نوزاد دختر بوده است. در این مدت 278 واقعه فوت در میبد اتفاق افتاده است که از این تعداد 154 نفر مرد و 124 نفر زن بوده است. 

رئیس ثبت‌ احوال میبد در ادامه با اشاره به کاهش 20 درصدی طلاق در میبد اظهار داشت: تا پایان آذرماه سال جاری تعداد 434 مورد ازدواج و 63 مورد طلاق رخ داده است.

وی در ادامه به صدور کارت ملی هوشمند و طرح تعویض شناسنامه اشاره کرد و گفت: در 9 ماهه گذشته تعداد 4 هزار و 790 جلد شناسنامه مکانیزه و 11 هزار و 732 کارت ملی هوشمند صادر و تحویل شهروندان شده است. در این مدت 36 مورد تغییر نام و 80 مورد تغییر نام خانوادگی داشته ایم. شهروندان می توانند برای ثبت نام کارت هوشمند ملی در کوتاه ترین زمان ممکن به سامانه ncr.ir مراجعه کرده و برای ادامه روند به دفاتر پیشخوان 1037 واقع در خیابان کاشانی جنب پلیس + 10 و 1041 جنب بانک پارسیان در شهرستان مراجعه نمایند.

زارعی در خصوص اولویتهای نامگذاری نوزادان شهرستان میبد اذعان داشت: در گروه پسران بیشترین فراوانی نام مربوط به اسامی امیرعلی،علی، محمد، ابوالفضل و امیر حسین و در گروه دختران نام‌های فاطمه، زهرا، حلما، زینب و یسنا اختصاص داشته است.

رئیس ثبت‌ احوال میبد با اشاره به اینکه جمعیت میبد از مرز 100 هزار نفر عبور کرده، اظهار داشت: نرخ رشد جمعیت در میبد 2/9 درصد بوده که نسبت به نرخ 1/3 درصد کشور و 2/5 درصد استان از وضعیت مطلوبتری برخوردار است. جمعیت شهرستان میبد در حال حاضر 102 هزار نفر بوده که از این تعداد 52 هزار و 216 نفر مرد و 49 هزار و 784 نفر زن می باشند.

وی در پایان بابیان این که آمار دقیق، بستر هر تصمیم‌گیری در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و اقتصادی است، گفت: بنابراین برای برنامه‌ریزی مطلوب نیازمند آمار و اطلاعات درست هستیم که اداره ثبت‌احوال در این زمینه نقش مهمی را در ثبت چهارگانه وقایع حیاتی، تولد، فوت، ازدواج و طلاق ایفا می‌کند.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.