Skip to Content

عضو شورای عالی حوزه در جمع اساتید حوزه علمیه میبد:


عضو شورای عالی حوزه با تاکید برحفظ اصالت های حوزه بیان داشت: باید با حفظ تمام سنت های متین گذشته حوزه های علمیه، نقطه ضعف ها را نیز برطرف و نقاط قوت را تقویت کرد.

به گزارش میبد خبر،  آیت الله جواد مروی عضو شورای عالی حوزه در جمع اساتید حوزه علمیه میبد اظهار داشت: اساتید و طلاب، دو رکن حوزه علمیه هستند که باید به هر دو آن ها در کنار هم توجه کرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های شورای عالی حوزه های علمیه دیدار با اساتید و طلاب در استان ها است که بتوان از پیشنهادات آنها در راستای پیشبرد بهتر حوزه علمیه استفاده و تصمیماتی را اتخاذ کرد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه در این جلسه با تقدیر از تلاش های اساتید حوزه علمیه این دو مدرسه اظهار داشت: اساتید، سربازان امام زمان(عج) را تربیت می کنند، از این رو اجر اخروی دارند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تحول در حوزه های علمیه، افزود: هرچند شورای عالی حوزه تمام همت خود را در بحث تحول بکارگرفته است، ولی براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، با توجه به این که تحول یک شمشیر دولبه است، باید بسیار با دقت، عالمانه و کارشناسی آن را پیگیری کرد.

وی با تاکید برحفظ اصالت های حوزه، تصریح کرد: باید با حفظ تمام سنت های متین گذشته حوزه های علمیه، نقطه ضعف ها را نیز برطرف و نقاط قوت را تقویت کرد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور، با اشاره به روند روبه رشد حوزه های کشور، گفت: رویش های قوی و عظیمی در حوزه های علمیه وجود دارد که بسیار ارزشمند است.

وی یکی از اهداف طلبگی را ادامه دادن رسالت انبیاء عنوان کرد و افزود: رسیدن به هدف نیازی به نبوغ و استعداد فوق العاده ندارد و اگر طلبه استعداد متوسطی هم داشته باشد تنها با داشتن همت بلند می تواند به همه اهداف خود دست یابد؛ اگر علما از جهات علمی به جایی رسیده اند، یک اکسیر با آنها همراه بوده و آن هم «علو همت» است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه بیان داشت: هر طلبه ای در هر زمینه ای بخواهد رشد کند احتیاج به اصول قوی دارد تا بتواند با خواندن آنها، نظریه پرداز شود.

آیت الله مروی با تاکید بر ضرورت تقویت محتوای علمی و تهذیبی حوزه های علمیه، اظهار کرد: باید ضمن حفظ متون اصلی حوزه، محتوای علمی مطابق با نیازمخاطب ارائه شود.

وی با بیان اینکه جمع انبوهی از جوانان را به سمت فقه های مضاف گرایش داده ایم، ابراز داشت: طلبه اگر یک میزانی از معلومات را داشته باشد، خواهد توانست وارد فقه های مضاف شود تا بتواند به مسائل روز پاسخ بدهد.

آیت الله مروی در پایان با تاکید بر ترویج بیش از پیش فرهنگ ارتباط با قرآن و تفسیر در حوزه های علمیه، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تفسیر و قرآن از امتیازات شیعه از دیر باز بوده است، طلاب و اساتید باید قرآن خواندن و عمل به آن را جدی بگیرند.  

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.