Skip to Content

خطیب جمعه میبد:


خطیب جمعه میبد گفت: مسئولان کمر همت را ببندند و به شکل جهادی هم کالاهای ضروری را در دسترس مردم قرار دهند و هم با گرانی‌هایی که در جریان بازار اتفاق افتاده است مبارزه کنند.

به گزارش میبد خبر، آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نمازجمعه میبد با شاره به بیانیه گام دوم انقلاب و چشم اندازهایی که رهبر معظم انقلاب برای ادامه مسیر ترسیم کردند، بیان داشت: اولین محور در گام دوم انقلاب تحقیق و پژوهش است و ما باید تحقیق و پژوهش را راهبرد نخست خود قرار دهیم.

وی افزود: در این راستا دانشگاه ها و حوزه های علمیه رسالت ونقش مهمی دارند. ما باید هم به مرزهای دانش‌های غربی برسیم هم از آن مرزها به سمت بالاتر حرکت و از آنها عبور کنیم.

امام جمعه میبد با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در این زمینه اظهار داشت: آموزش‌ وپرورش باید روح تحقیق و پژوهش را در دانش آموزان شکوفا کند و آنان را آماده خدمت‌های بزرگ علمی در همه قلمروها کند.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه تمام موفقیت‌ها با تکیه‌ بر نیروهای داخلی رقم می‌خورد، گفت: پیشرفت دست شماست و تمام موفقیت‌ها با تکیه‌بر نیروی داخلی رقم می‌خورد و همین‌طور باقدرت ها و دولت‌هایی که می‌شود روی آنها حساب کرد. 

وی بخش خصوصی و صنعت را چهارمین مخاطب محور اول گام دوم انقلاب یعنی تحقیق و پژوهش عنوان کرد و ابراز داشت: صنایع ما باید درصدی از درآمد خود را  برای تحقیق و پژوهش هزینه کنند چراکه تا این کار اتفاق نیافتد چرخه صنعت ما به سمت خودکفایی حرکت نخواهد کرد. زنجیره صنایع ما باید درون‌زا و مولد و قابلیت صادرات به همه عالم را پیدا کند. 

خطیب جمعه میبد با تاکید به اینکه تامین کالاهای اساسی مردم و مبارزه با گرانی، نیاز به کار جهادی مسئولین دارد، تصریح داشت: مسئولان کمر همت را ببندند و به شکل جهادی هم کالاهای ضروری را در دسترس مردم قرار دهند و هم با گرانی‌هایی که در جریان بازار اتفاق افتاده است مبارزه کنند.

آیت‌الله اعرافی ادامه داد: تنظیم بازار و دسترسی مردم و محرومان و قشرهای متوسط به پایین به کالاهای ضروری وظیفه قاطع و منجز مسئولان در سطوح یک شهر، استان و کشور است. 

وی در پایان با اشاره به نشست ورشو اذعان داشت: آنها تمام قوای خود را در اجلاس ورشو جمع کردند تا  خط و نشانی برای ایران بکشند اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند. 

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.