Skip to Content

مدیرکل میراث فرهنگی یزد خبر داد؛


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، با اشاره به جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد شهرستان میبد، گفت: پرونده بافت تاریخی میبد برای قرار گرفتن در نوبت فهرست ثبت جهانی به یونسکو ارسال می‌شود.

به گزارش میبد خبر به نقل از ایسنا، «فاطمه دانش‌یزدی» در نشست که با حضور فرماندار و شهردار شهرستان میبد برگزار شد، با بیان این‌که شهرستان میبد به دلیل داشتن جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و گردشگری نیاز به توجه جدی و برنامه‌ریزی در توسعه این زیر ساخت‌ها دارد، اظهار کرد: ظرفیت‌های نهفته زیادی در این شهرستان وجود دارد اما به دلیل بسیاری از کاستی‌ها قادر به جلب رضایتمندی کافی گردشگران نیستیم.

وی با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی برای توسعه صنعت گردشگری، افزود: انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی دقیق و همکاری همه جانبه این کاستی‌ها را جبران کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که بافت تاریخی میبد نیز مانند بافت تاریخی یزد زنده است و می‌تواند ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگران باشد، گفت: بافت تاریخی میبد قابلیت معرفی شدن در گستره جهانی را دارد.

دانش یزدی تصریح کرد: لذا پرونده ثبت آن در حال تدوین است و برای قرار گرفتن در نوبت فهرست ثبت جهانی به یونسکو ارسال می‌شود.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با با همکاری و تلاش‌های مداوم مسئولین و مردم شاهد جهانی شدن بافت تاریخی میبد نیز باشیم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.