Skip to Content

حجت‌الاسلام زکریا اخلاقی:

ادبیات ایران در مقایسه با ادبیات جهان بسیار غنی‌تر است


این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نقش تعیین کننده هنر در غنای فرهنگی کشور، گفت: ادبیات ایران در مقایسه با ادبیات جهان بسیار غنی‌تر است.

به گزارش میبد خبر به نقل از فارس، حجت‌الاسلام زکریا اخلاقی پیش از ظهر امروز در کارگاه شعر سومین جشنواره ادبی هنری رویش با اشاره به اینکه قرار علاقه‌مند بدون به ادبیات و قرار گرفتن در فضای ادبی به‌خودی‌خود ارزشمند است و برکاتی به همراه دارد، گفت: خوشبختانه ادبیات ایران در مقایسه با ادبیات جهان بسیار غنی‌تر است و گنجینه‌های عظیمی از آثار بی‌نظیر ادبی در کشور وجود دارد که باید موردتوجه همه اقشار به‌خصوص قشر دانشجو و جوان جامعه قرار بگیرد.

این شاعر مطرح کشوری در ادامه با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان و جوانان شاعر به توانمندی‌ها و ذوق شاعران جوان استان یزد اشاره کرد و یادآور شد: انس با ادبیات در فضای دانشجویی استان می‌تواند رشد چشمگیری پیدا کند و ظرفیت تحقق این مهم در استان وجود دارد.

اخلاقی با اشاره به تعداد بالای آثار ارسال‌شده توسط دانشجویان استان یزد به جشنواره ادبی هنری رویش، اظهار داشت: ذوق بلند و استعدادهای فراوانی در بسیار از این آثار وجود دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به آثار و ثمراتی که برگزاری چنین جشنواره‌هایی دارد، اذعان کرد: نفس این جشنواره باعث می‌شود استعدادهای مختلف کشف شوند و این مهم اولین قدم است تا مسئولین ذی‌ربط و فعالان این عرصه، جوانان مستعد و خوش‌ذوق را شناسایی و برای رشد و توانمندسازی آن‌ها برنامه‌ریزی کنند.

وی اضافه کرد: همچون سایر رشته‌های هنری استعدادهای خوبی که در عرصه ادبیات و شعر در فضای دانشجویی استان وجود داشت به‌واسطه جشنواره رویش شناسایی‌شده و در صورت برنامه‌ریز مطلوب برای پرورش این استعدادها و حمایت از آن‌ها شکوفایی فضای ادبی و هنری استان را شاهد خواهیم بود.

برگزیده جشنواره‌های مختلف ادبی کشور در ادامه خطاب به دانشجویان علاقه‌مند به عرصه ادبیات و شاعران جوان، اظهار داشت: کسانی که می‌خواهند در این فضا رشد پیدا کنند باید توجه ویژه‌ای به مطالعه گسترده و فراگیر در حوزه ادبیات و شعر داشته باشند.

اخلاقی تمرین مداوم داشتن و حضور مستمر در محافل و انجمن‌ها ادبی و شرکت در دوره‌های آموزشی را از دیگر نکاتی دانست که باید موردتوجه جوانان فعال در حوزه ادبیات قرار بگیرد و عنوان کرد: توجه به این نکات در کنار ذوق ذاتی که در هنرمندان وجود دارد می‌تواند ظرف مدت کوتاهی شکوفایی یک هنرمند جوان را میسر کند.

پایان پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.