Skip to Content

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میبد:

اجرای ویژه‌برنامه‌های عید غدیر خم در میبد/ ولایت‌پذیری از مهم‌ترین پیام های غدیر است


رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میبد از اجرای ویژه‌برنامه‌های عید سعید غدیرخم در این شهرستان خبر داد و گفت: اهمیت ولایت و حکومت حضرت امیرالمؤمنین(ع) باید بازخوانی شود.

به گزارش میبد خبر، حجت‌الاسلام محمد رضا ابراهیمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میبد در خصوص برنامه‌های عید سعید غدیر خم در شهرستان میبد اظهار داشت: نشست برگزاری مراسم عید غدیر در این شهرستان با عنوان ستاد غدیر در محل این اداره برگزار شد.

وی تصریح کرد: این نشست با حضور مسؤولان شهرستان برگزار و بنا شد که فعالیت‌ها در دو بخش پیگیری شود؛ بخشی از کارها به همت سازمان‌ها و نهادها به صورت مردمی انجام خواهد شد که فعالیت گسترده‌ای هم دارند و بخش دیگر، برنامه‌های دولتی است.

حجت‌الاسلام ابراهیمی افزود: امیدواریم دهه ولایت را با شور و نشاط و شعور علوی برگزار کنیم و پرچم ولایت حضرت امیرالمؤمنین(ع) را برافراشته نگه داریم؛ در فضای مجازی نیز می‌توان کارهای خوبی انجام داد. در این زمینه، باید بتوانیم درباره تعمیق فرهنگ شیعه و بحث ولایت و حکومت امیرالمؤمنین علی(ع) فعالیت‌های گسترده‌ای داشته باشیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میبد بر لزوم معرفت یافتن به عظمت و شکوه این روز عظیم تأکید کرد و گفت: هدف از غدیر راهنمایی و هدایت مردم و همچنین صیانت و پاسداری از اسلام است و ولایت‌پذیری مهم‌ترین آموزه این واقعه عظیم تاریخی است. 

وی با بیان اینکه اگر ابلاغ ولایت و رهبری در واقعه غدیر از سوی پیامبر (ص) مطرح نمی‌شد، یکی از مهم‌ترین ارکان دین را از دست می‌دادیم، تصریح کرد: مهم‌ترین درس غدیر خم، ولایت‌پذیری و اطاعت از فرامین ولایت است و کسی که پیام غدیر را درک کرده است تنها در راه ولایت، که همان راه انبیا و دین خداست حرکت می‌کند.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به گسترش برنامه های عید غدیر امسال به تشریح برخی از برنامه های این ایام پرداخت: اعزام روحانیون به روستاهای اطراف شهرستان، سلسله جلسات گفتمان دینی با محوریت جایگاه امامت و ولایتو بررسی شخصیت حضرت علی(ع) از بیان مبارک پیامبر اعظم، هماهنگی با 10 مسجد در سح شهرستان ویژه بازخوانی نهج البلاغه، سخنرانی ائمه جمعه و جماعت در باب اهمیت غدیر، بازخوانی بخش از خطبه های غدیر و توصیف شخصیت حضرت امیر(ع) در مساجد و مصلی نمازجمعه همراه با توزیع شیرینی، پخش جزوات غدیر شناسی و کتابهای مخصوص خطبه غدیریه در مراکز فرهنگی و برخی از مساجد، برپایی کاروان اشراق ولایت با موضوع بازسازی واقعه عید غدیر به همراه اقامه نماز جماعت و پذیرایی از در سفره با برکت امیرالمومنین(ع)، تکریم سادات و برپایی جشن های ویژه این ایام از جمله برنامه هایی است که در جهت بزرگداشت این عید الله اکبر در شهرستان میبد اجرا می شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسلمانان به خطبه غدیر افزود: مضامین خطبه غدیر خم سراسر معارف است که باید این خطبه مهم برای جوانان و نوجوانان جامعه تشریح شود و درصورتی‌که غدیر خم به‌درستی در جامعه تبیین شود بسیاری از شبهات پیرامون غدیر رفع می‌ شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میبد در پایان با اشاره به مهم‌ترین آداب روز عید غدیر خاطرنشان کرد: مصافحه کردن و صله‌رحم ازجمله مهم‌ترین اعمال این روز است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.