Skip to Content

گزارش میدانی/ معضل گرانی درد مشترک شهروندان یزدی!

«مرغ تولیدی یزد» در شیراز با قیمت ارزان تری عرضه می شود1/حذف میوه «پرتقال» از سبدخرید مردم!/ قصابان یزدی دست خالی از کشتارگاه برمی گردند!


یک شهروند یزدی با اشاره به اینکه مسئولین بایستی طرح نظارتی بر اقلام کالا را در طول سال پیاده کنندگفت: متاسفانه مسئولین با دوربین صدا وسیما برای نظارت بر اقلام کالاها از شگردی تبلیغاتی بهره می برند و مبحث نظارت نه تنها عملیاتی نمی شود بلکه در طول سال مسکوت می ماند.

به گزارش یزدرسا؛ این روزها در شلوغی بازار از کنار مغازه های مختلف که می گذری، رنگ ها و بوها با تو حرف ها دارند، رنگ های رنگین کمانی اجناس یادآور رنگارنگی شکوفه های بهاریند و عطر خوش اقلام خوراکی و احیانا بوی گل ها شور زندگی را در خاطرمان زنده می کند.

 

با نزدیک شدن به ایام عید  تنها کورس قیمت هاست که آرامش خاطر مردم را خدشه دار می کند، در این بین هستند دولتمردانی که سعی دارند با نظارت بر قیمت ها این تب را فروکش دهند اما نتیجه این تلاش ها نه تنها کاهش قیمت اجناس نیست بلکه اعلام تورم صفر درصدی که مردم نمی توانند آن را لمس کنند.

 

گرانی هایی که دیگر آنقدر اتفاق می‌افتد که برای مردم عادی شده و عده‌ای از خانواده‌ها به طور کامل مصرف بیشتر محصولات از لبنات گرفته تا مرغ و گوشت و غیره را به دلیل گرانی و لوکس شدن از یاد برده‌اند.

 

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار یزدرسا ، در این مقطع از سال، بازار یزد بیش از هر زمان دیگری میزبان مردمی است که به دنبال تهیه   مواد خوراکی اعم از میوه جات، گوشت مرغ و گوسفندو ... هستند.

 

نظارت مسئولین بر اقلام کالاها شگردی تبلیغاتی به خود گرفته است/ اختلاف قیمت میوه درسطح شهر بیداد می کند


معلم یزدی با گلایه از افزایش  قیمت میوه در سال جاری نسبت به سال گذشته  اظهار داشت: متاسفانه  افزایش قیمت  آخر سال و نزدیک به عید به یک عادت  تبدیل شده است.


وی با اشاره به اینکه  اختلاف قیمت میوه  در سطح شهر بیداد می کند گفت: بنده برای خرید میوه  از صفائیه به مناطق سنتی یزد  مراجعه می کنم  چراکه قاعدتاً  مردم به سمت ارزانی کشیده می شوند.

 

این شهروند دارالعباده با اشاره به اینکه مسئولین  بایستی طرح نظارتی  بر اقلام کالا را در طول سال پیاده کنند گفت: متاسفانه  مسئولین با دوربین صدا وسیما  برای نظارت بر اقلام کالاها از شگردی تبلیغاتی  بهره می برند و مبحث نظارت  نه تنها عملیاتی نمی شود بلکه در طول سال  مسکوت می ماند.

 

مسئولین استان تمهیداتی را برای اقشار ضعیف جامعه در ایام عید مهیا کنند/دولت دست واسطه ها را کوتاه کند

 

کارمند بازنشسته دولت با بیان اینکه قیمت اقلام ضروری با توجه به درآمد مردم نسبتاً گران است اظهار داشت: ضروری است مسئولین استان تهمیداتی را برای عرضه مناسب قیمت ها فراهم کنند.

یزدی با اشاره به اینکه قیمت انواع میوه نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری یافته است افزود: دولت باید با تشدید کنترل و نظارت بر قیمت ها ی بازار و میدان  تره بار دست واسطه ها را کوتاه کنند.

 وی با بیان اینکه  مسئولین استان بایستی تمهیداتی را برای اقشار ضعیف جامعه در ایام عید بیاندیشند تاکید کرد: با توجه به اینکه اقشار کم درامدی در جامعه زندگی می کنند و بچه هایی که رنگ جالب و تنوع میوه ها را می بینند خواستار آن می شوند، شایسته است دولت به این مسئله توجه جدی کند.

 

گرانی میوه پرتقال بیش از حد تصور است/ کاهش قیمت میوه با ایجاد فضای رقابتی و واردات میوه محقق می شود

 

بازنشسته صنف رانندگان استان یزد با اشاره به اینکه امسال قیمت میوه به ویژه پرتقال  نسبت به سال گذشته  به مراتب گرانتر شده است اظهار داشت: مسئولین با توجه  نزدیک شدن به ایام عید  بر کنترل قیمت ها نظارت بیشتری اعمال کنند تا کاهش قیمت را شاهد باشیم .

 

وی با گلایه مندی از اختلاف زیاد قیمت میوه میان  میدان تره بار یزد و بازار گفت: متاسفانه  قدرت خرید میوه پرتقال نسبت به سایر میوه ها برایم امکان ندارد و بیش از حد تصور این میوه گران شده است.

شهروند یزدی  فراهم کردن فضای  رقابتی و واردات میوه به استان  را تنها را ه کاهش قیمت میوه  در استان برشمرد.

 

مرغ کویر یزد در شیراز با قیمت ارازانتری نسبت به یزد عرضه می شود/ چرا دولت برخورد نمی کند!


کارگر شرکت فولاد یزد با بیان اینکه متاسفانه  با نزدیکی  به ایام عید، قیمت گوشت مرغ  حالتی فزونی به خود گرفته است گفت: قیمت  گوشت مرغ نسبت به هفته پیش سیصد تومان افزایش یافته واین سیر صعودی  افزایش قیمت متوقف نمی شود.

 


میروکیلی  با اشاره به اینکه  متاسفانه امسال قیمت  گوشت مرغ نوسان زیادی به خود گرفته است افزود: مرغ کویر یزد در شیراز با قیمت ارازانتری نسبت به یزد عرضه می شود


وی  از مسئولین خواستار پیگری این مسئله شد و تصریح کرد: متاسفانه اگر این مسئله صحت داشته باشد باید مشخص شود چرا دولت  با اینگونه افراد برخورد نمی کند.

 

افزایش 2 هزار تومانی قیمت گوشت مرغ از سال گذشته تا کنون/ مسئولین به مسئله توزیع مرغ رسیدگی کنند

فروشنده یزدی با اشاره به اینکه قیمت ها روز به روز گرانتر می شود گفت: هم اکنون قیمت گوشت مرغ 7 هزار و 950 تومان و گوشت ماهی میان 15 تا 26 هزار تومان است.

وی با عنوان اینکه متاسفانه اکثر مشتری های ما نسبت به قیمت مرغ گله مند هستند گفت: فروش  گوشت در سال جاری برای ما سود کمی دارد و این نارضایتی دو طرفه است.

این شهروند یزدی با بیان اینکه تفاوت قیمت مرغ از سال گذشته تا به امروز 2000 هزارتومان افزایش داشته است افزود:  اگرچه شاهد کاهش قیمت مرغ در ایام بودیم ولی خواسته ی ما زسیدگی مسئولین نسبت به مسئله توزیع مرغ  است.

 

دولت با ارائه یارانه گوشت به قصابان قیمت را کنترل کند

یکی از شهروندان یزدی در خصوص قیمت گوشت گوسفندی در این ایام به خبرنگار یزدرسا گفت: خوشبختانه قیمت گوشت گوسفند  یک ماهی است که تغییر آنچنانی نکرده است  اما متاسفانه قیمت گوشت مرغ خیلی گران شده است.

 

وی  قیمت گوشت گاوه را 25 هزار تومان  و قیمت گوشت شتر 30 هزار تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به کمبود نقدینگی در جامعه انتظار مردم از مسئولین  این است  قیمت ها حداقل در ایام عید افزایش پیدا نکند.


وی ارائه یارانه گوشت به قصابان را تنها  راه برون رفت از افزایش قیمت دانست و گفت: هر چند بنده شخصاً از  قیمت گوشت در یزد ناراضیم اما باید تدابیری را برای نظارت بر کنترل قیمت اندیشیده شود.

 

انتقال کشتارگاه  به  جاده طبس امان  قصابان یزدی را بریده است/قصاب ها دست خالی از کشتارگاه برمی گردند

دامدار نمونه سال 88 یزد انتقال کشتارگاه به جاده طبس را مشکل اساسی صنف قصابان یزد دانست و گفت: پیمودن مسیر طولانی به جاده طبس و همچنین خستگی و بی نظمی کشتارگاه  امان  قصاب ها را بریده است.

 

دلاوری با بیان اینکه بازار گوشت چند صباحی است و ضعیت خوبی ندارد و مردم قدرت خریدی ندارند گفت:قیمت گوشت گوسفند سه روز است  که از 26 هزار تومان  به 27 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

 

وی با بیان اینکه خیلی از قصاب ها دست خالی از کشار گاه بر می گردند گفت: هم اکنون بازار گوشت  بسیار داغ  شده است و  گرانی آذوغه و بارندگی  در روز های اخیر عامل این  مسئله است.


دلاوری با اشاره به اینکه علی رغم  درخواست  مکرر برای دیدار با استاندار این امر تا کنون محقق نشده است گفت: مسئول جدید کشتارگاه که از خانواده قصاب است وعده داده است تا مشکل کشتارگاه  تا هفته آتی بر طرف شود.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.