Skip to Content

دبیر سومین کنگره بین المللی شعر توحیدی در میبد:


دبیر سومین کنگره بین المللی شعر توحیدی با اشاره به برگزاری این کنگره در نیمه اول اردیبهشت ماه از ارسال 933 اثر به دبیرخانه این همایش در میبد خبر داد.

حجت الاسلام زکریا اخلاقی دبیر علمی سومین کنگره بین المللی شعر توحیدی در در گفت وگو با خبرنگار میبد خبر بیان داشت: به منظور آفرینش آثار توحیدی، سومین کنگره بین المللی شعر توحیدی در شهرستان میبد در دو بخش بزرگسال و کودک و نوجوان و نیز با سه زبان فارسی، عربی و  اردو برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره با محورهای «توحید و معارف توحیدی»، «شرح شاعرانه اسماء و صفات خداوند متعال»، «جلوه‌های جلال و جمال الهی در پدیده‌های جهان»، «تماشای عظمت خداوند در عالم»، «ستایش و ثنای پروردگار»، «نیایش و مناجات در آستان حضرت حق»، «سپاس و شکرگزاری به درگاه خداوند منان»، «تسبیح و تقدیس خداوند متعال»، «گفت‌وگوی عارفانه با معبود ازلی در همه قالب‌های شعری» برگزار خواهد شد.

دبیر علمی کنگره شعر توحیدی درباره اهداف برگزاری این همایش ابراز داشت: این کنگره که به صورت دوسالانه به میزبانی شهرستان میبد برگزار می‌شود با هدف اصلی آفرینش آثار توحیدی و نیز گسترش فرهنگ توحید و اهداف دیگری چون تشویق شاعران به سرودن شعرهای با مفاهیم ارزشمند، ارتباط و پیوند بنده با معبود ازلی، کشف استعدادهای تازه شاعری و ایجاد فضایی مناسب برای عرضه خلاقیت‌های ادبی برگزار می شود.

حجت الاسلام اخلاقی در مورد آثار ارسالی اظهار داشت: در این دوره 933 اثر از 246 شاعر داخلی و خارجی به دبیرخانه کنگره بین المللی شعر توحیدی میبد ارسال شده که 73 اثر آن از 28 شاعر خارجی و 860 اثر هم از 218 شاعر داخلی می باشد. در این زمینه فراخوان و جذب آثار شاعران خارجی با همکاری جامعه المصطفی العالمیه صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه 87 اثر نیز در بخش کودک و نوجوان به دبیرخانه ارسال شده، بیان داشت: در کنگره دوم شعر توحیدی بخش کودک و نوجوان اضافه شد که با استقبال خوبی روبرو شد و امسال نیز شاهد رشد کمی و کیفی آثار در بخش کودک و نوجوان هستیم.

حجت الاسلام اخلاقی درباره نحوه داوری آثار اذعان داشت: آثار رسیده بر اساس محتوا، بروز بودن، بدیع و تازه بودن و سالم بودن زبان و فرم کار پذیرش و انتخاب می شوند.

وی در ادامه گفت: دبیر عالی کنگره آیت الله علیرضا اعرافی، دبیر اجرایی کنگره احمد هنر دوست رئیس ارشاد میبد و آقایان محمد علی مجاهدی، علی محمد مودب، احمد رضا قدیریان و خانم عالیه مهرابی بعنوان اعضای هیئت علمی این کنگره می باشند.

دبیر علمی کنگره شعر توحیدی با بیان اینکه این کنگره در نیمه اول اردیبهشت ماه سال جاری در میبد برگزار خواهد شد، افزود: قبل از برگزاری کنگره 3 پیش کنگره در یزد با حضور شاعران استانی، تهران با حضور شاعران کشوری و قم با حضور شاعران خارجی برگزار می شود. 

حجت الاسلام اخلاقی در پایان اظهار داشت: امسال مجموع شعرهای برگزیده این سه دوره کنگره به صورت کتاب چاپ و همزمان با برگزاری کنگره در اختیار علاقمندان قرار می گیرد. در این راستا به تعدای از آثار برگزیده جوایزی اهدا و برخی آثار نیز تقدیر خواهند شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.