Skip to Content

فرماندار میبد:


فرماندار میبد گفت: با توجه به اهمیت کشت گیاهان کم آبخواه، 9 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت زعفران اختصاص یافته است.

به گزارش میبد خبر، حسین فلاح، روز شنبه در بازدید از مزارع کشت زعفران روستای صدر آباد ندوشن با اشاره به اینکه عمده کشت زعفران میبد در این روستاست افزود: شرایط آب و هوایی و اراضی مناسب این منطقه، پتانسیلی دارد که مسئولین جهاد کشاورزی از طریق کاشت گیاهان کم آبخواه مانند زعفران می توانند ماندگاری جمعیت را در آن رقم بزنند. 

رئیس جهاد کشاورزی میبد نیز بیان داشت : زعفران یکی از گیاهان کم آبخواه است و کشت آن در 5 هکتار از اراضی واگذار شده به کشاورازان در صدر آباد ندوشن صورت می گیرد.
صدر پورکوثری با اشاره به اینکه منطقه صدرآباد در ندوشن شرایط آب و هوایی بسیار خوبی برای زعفران دارد ، افزود : این گیاه با توجه به کم آبخواه بودن، در سال بیش از سه تا چهار بار به آبیاری نیاز ندارد و به همین دلیل مورد توجه کشاورزان قرار گرفته است.
رئیس جهاد کشاورزی میبد تصریح کرد: در سالهای گذشته تا میزان چهار کیلوگرم در هر هکتار زعفران برداشت شده اما امسال با توجه به گرمی هوا پیش بینی می شود میزان برداشت، کمتر از سالهای گذشته باشد.
محصول گل زعفران 20 روزه و بهترین ساعات برداشت آن زمان طلوع آفتاب و قبل از گرم شدن هوا در طول روز است. 
با توجه به کم آبخواه بودن ، هزینه‌های پایین تولید و نگهداری و بالا بودن قیمت این محصول در بازار، زمینه اشتغال و درآمد مناسبی برای تولیدکنندگان وجود دارد.
سطح زیر کشت زعفران در استان یزد 630 هکتار در شهرستان های بهاباد ، بافق ، مهریز و ابرکوه است.

انتهای پیام/

ایرنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.