Skip to Content

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد:


مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد در همایش تکریم از سالمندان بیان داشت: 8/5 درصد از جمعیت شهرستان میبد سالمند هستند و این آمار نشان می دهد که در سالهای آینده با افزایش جمعیت سالمند روبرو هستیم.

به گزارش میبد خبر، همایش تکریم از سالمندان با عنوان همایش پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها با همکاری مدیریت آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان میبد در مدرسه دخترانه خدیجه ابطحی برگزار شد.

جواد سهیلی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد در حاشیه این همایش بیان داشت: آمار ها نشان می دهد که 10 درصد از جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند که این رقم در شهرستان میبد 8/5 درصد و در استان یزد 9 درصد می باشد که این آمارها نشان دهنده این این است که طی 30 سال آینده جمعیت سالمند جامعه 3 برابر خواهد شد.

وی افزود: گروههای سنی سالمند نیاز های جسمانی، روانی و اجتماعی متفاوتی دارند و مسئولین باید از الان به فکر سی سال آینده بوده و به نوع بافت شهری و نوع خدماتی که در شهر ما ارائه می شود، نوع حمل و نقل و نیازهای بهداشتی و درمانی متفاوتی که این قشر دارند توجه ویژه داشته باشند و قطعا باید زیرساخت ها و پیش بینی های لازم برای این افزایش جمعیتی گروه سنی سالمند در سال های آینده صورت گیرد.

دکتر سهیلی با توجه به نیازهای متفاوت گروه سنی سالمند در جامعه اظهار داشت: متاسفانه شاهد افزایش بیماری های غیر واگیر در جامعه و مخصوصا در گروه سنی سالمندان هستیم که قطعا اگر این گروه سنی آموزش های لازم را ببینند و تغذیه و تحرک بدنی متناسب با سن خودشان را داشته باشند می توانند از بروز این بیمارها پیشگیری کرده و حتی اگر مبتلا به این بیماریها شدند این بیماری ها را کنترل و یا حداقل بتوانند از عوارض این بیماری ها بکاهند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد با اشاره به برگزاری این همایش بصورت نمادین برای تکریم سالمندان اذعان داشت: ما در طول سال در تمام مراکز بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت بسته های خدمتی داریم که به سالمندان ارائه می شود و افراد سالمند می توانند به نزدیک ترین خانه بهداشت و یا پایگاه سلامت تحت پوشش خود مراجعه کرده و از کارشناس هایی که در مراکز ما هستند در زمینه تغذیه، سلامت روان، معاینات پزشکی و سایر مراقبین سلامت خدمات بهداشتی و درمانی رایگان را دریافت کنند.

اجرای مسابقه برای سالمندان و اهدای جوایز از برنامه های جانبی این همایش بود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.