Skip to Content


8.5 تن گوشت تاریخ مصرف گذشته در يزد کشف شد


بیش از هشت هزار و 500 کیلو‌گرم گوشت تاریخ مصرف گذشته از سوي اکیپ نظارت و بازرسی شبکه دامپزشکی شهرستان یزد کشف و معدوم‌سازی شد.

به گزارش میبد خبر، «جبار ملکی» کارشناس نظارت و بازرسی شبکه دامپزشکی شهرستان یزد با اعلام این خبر گفت: در راستای تحقق اهداف نظارتی دامپزشکی و به منظور برخورد قاطع با هر گونه تخلف بهداشتی در امر عرضه فراورده‌های خام دامی در بازرسی‌های اخیر از مراکز عرضه بیش از پنج هزار کیلو گرم گوشت مرغ و سه هزار و 500 کیلوگرم گوشت قرمز تاریخ مصرف گذشته، جمع‌آوری و معدوم شد.

وي تصریح کرد: دامپزشکی به عنوان خط مقدم مبارزه با بیماری‌های دامی و مشترک شناخته شده است و نظارت بر فراورده‌های خام دامی برای حفظ سلامت جامعه تا آخرین مراحل کشتار، حمل و توزیع را شامل می‌شود و در واقع چرخه کامل تأمین غذا از مزرعه تا سفره تحت پایش کارشناسان دامپزشکی قرار دارد.

ملكي خاطرنشان كرد: از میان فراورده‌های خام دامی، گوشت سفید و قرمز به دلیل مصرف بالا دارای اهمیت ویژه‌ای است لذا براساس قوانین دامپزشکی، دام باید تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی کشتار شده و پس از تایید سلامت لاشه ممهور به مهر دامپزشکی و لیبل شود.

وي ادامه داد: گوشت طیور نیز باید در بسته‌بندی بهداشتی و همراه با مشخصات لازم عرضه شود تا از شیوع بیماری‌های مشترک و مسمویت‌های غذایی جلوگیری به عمل آید.

اين مسئول در پایان به مردم توصیه کرد كه در صورت مشاهده هرگونه ظاهر غیر عادی و مشکوک در اقلام خریداری شده از مراکز تولید، توزیع یا عرضه فراورده‌های خام دامی مراتب را به شبکه دامپزشکی شهرستان خود اعلام كنند  تا پیگیری‌های لازم در اين رابطه صورت پذیرد.

انتهای پیام/

ایسنا
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.