Skip to Content

همزمان با دومین روز از هفته دولت؛


همزمان با دومین روز از هفته دولت و با حضور استاندار، مدیران کل و مسئولین محلی 8 پروژه عمرانی در میبد افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش میبد خبر، پیش از ظهر امروز و همزمان با دومین روز از هفته دولت و با حضور استاندار، مدیران کل و مسئولین محلی 8 پروژه عمرانی در میبد افتتاح و به بهره برداری رسید.

نخستین برنامه افتتاح محور تاریخی محله مهرجرد میبد با اعتباری بالغ بر 260 میلیون تومان بود.

محمود اسد زاده شهردار میبد در خصوص این پروژه عنوان داشت: در این طرح 1300 متر کف سازی، 2400 متر کاهگل و 700 متر ازاره چینی جهت بدنه سازی انجام شده و این پروژه در طول چهارماه با مشارکت شهرداری و میراث فرهنگی شهرستان میبد بوده  که از مبلغ کل طرح 100 میلیون تومان از طرف میراث فرهنگی  و 160 میلیون تومان آن از طرف شهرداری میبد تامین اعتبار شده است.

وی افزود: در این راستا اقدامات دیگری نظیر ساماندهی محور محله آسیاب ده آباد به مبلغ 2 میلیارد ریال، ساماندهی محور حسینیه سربالای فیروزآباد به مبلغ 3 میلیارد ریال، ساماندهی مسیر جنب حصار جنوبی شارستان به مبلغ 500 میلیون ریال، ساماندهی حسینیه و محور تاریخی کوچه باغ به مبلغ 2 میلیارد ریال و ساماندهی مسیر اقامتگاهی بوم گردی عمارت مادری محله شهیدیه به مبلغ 200 میلیون ریال صورت گرفته است.

افتتاح و بهره برداری از سیستم جدید گندزدایی آب و شبکه آب آشامیدنی شهیدیه

 سیستم جدید گندزدایی آب شهرستان میبد با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال و در مدت 5 ماه از محل اعتبارات عمرانی توسط شرکت آب و فاضلاب استان یزد و با بهره برداری امور آبفای میبد آغاز به کار کرد.

پروژه اصلاح شبکه آب شهیدیه میبد نیز به مبلغ 5 میلیارد و 270 میلیون ریال به مدت 3 ماه با متراژ قابل بهره برداری 2800 متر توسط اداره راه و شهرسازی و بهره برداری امور آبفای میبد به بهره برداری رسید. اعتبار این پروژه از محل بازآفرینی تامین شده است.

بهره برداری از فاز 4 مجتمع آبرسانی روستای بفروئیه

عملیات اجرایی این پروژه با حفر و تجهیز 2 حلقه چاه، اصلاح و توسعه 4 هزار متر شبکه توزیع، 2 هزار و 500 متر مربع حصار کشی، 5 هزار متر مربع محوطه سازی، 6 هزار و 486 نفر جمعیت تحت پوشش و با مبلغ 8 میلیارد و 100 میلیون ریال انجام شده است.

در این راستا بهره برداری از پروژه های آب رسانی روستایی شهرستان میبد با عملیات اجرایی نظیر استاندارد سازی 600 مورد از انشعابات، اصلاح و باز سازی 11 کیلومتر از شبکه توزیع و خطوط انتقال، جداسازی آب شرب از آب فضای سبز 3 روستا، 2 هزار 500 متر مربع حصار کشی تاسیسات، توسعه 4 کیلومتری شبکه توزیع و خطوط انتقال با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد ریال و جمعیت تحت پوشش 20 هزار و 142 نفری صورت گرفته است.

افتتاح پروژه روشنایی تقاطع غیر مسطح خورشید

این پروژه با طول کلی 12 هزار و 380 متر و طول آماده افتتاح 6 هزار متر با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد و 890 میلیون ریال عصر امروز به بهره برداری رسید. 

بهره برداری از طرح آبیاری نوین روستای رکن آباد و جهان آباد

طرح آبیاری نوین چاه کشاورزی روستای جهان آباد به مساحت 100 هکتار، 21 هزار متر طول شبکه، 100 بهره بردار، دبی 15 لیتر بر ثانیه با هزینه ای بالغ بر 15 میلیارد و 660 میلیون ریال که دولت با مبلغ 13 میلیارد ریال در اجرای آن سهیم بوده به مدت 120 روز اجرا شده است. این طرح برای آبیاری محصولاتی نظیر انار، گندم، یونجه و چغندر است.

طرح آبیاری نوین چاه کشاورزی روستای رکن آباد نیز به مساحت 150 هکتار، 21 هزار 220 متر طول شبکه، 300 بهره بردار، با دبی 30 لیتر بر ثانیه و هزینه 18 میلیارد و 810 میلیون ریالی که دولت با مبلغ 16 میلیارد ریال در آن سهیم بوده به مدت 150 روز اجرا شده است.

بهره برداری از باشگاه پرورش اسب روستای مزرعه کلانتر

این باشگاه پرورش اسب با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد تومان و به ظرفیت 50 راس اسب که 30 راس آن موجود است، توسط معاون استاندار افتتاح شد.

افتتاح و بهره برداری از آموزشگاه خیری میر

این آموزشگاه 6 کلاسه توسط خیر مدسه ساز سید محمد میر رکنیان با زیر بنای 850 متر در دوطبقه ومساحت عرصه 1350 متر مربع به مدت یکسال با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

گفتنی است ۹۵ پروژه در حوزه‌های مختلف با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در هفته دولت درشهرستان میبد افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.