Skip to Contentآموزش وپرورش میبد از شرکت 779 نفر از دواطلبان میبدی در کنکور سال 97 خبر داد.

ابوالفضل دهقانی معاومت آموزشی اداره آموزش و و پرورش میبد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار میبد خبر در خصوص کنکور سال 97 بیان داشت: در کنکور امسال 779 نفر از داوطلبان میبدی در رشته های علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان و هنر شرکت می کنند. 

وی با اشاره به اینکه کنکور سراسری روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیرماه برگزار خواهد شد، اظهار داشت: داوطلبان رشته های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه ۷ تیرماه و داوطلبان رشته هنر عصر همان روز و داوطلبان رشته علوم تجربی صبح روز جمعه و داوطلبان رشته زبان‌های خارجی عصر روز جمعه به رقابت خواهند پرداخت. شروع آزمون صبح ساعت 8 بوده که درب ورودی آزمون ساعت 7 صبح بسته خواهد شد و بعد از ظهر نیز ساعت شروع آزمون 15:30 دقیقه بوده که درب ورودی آزمون راس ساعت 14:30دقیقه بسته خواهد شد. آزمون سراسری سال 97 در دانشگاه آزاد اسلامی ساختمان دانشکده فنی برگزار می شود.

دهقانی در ارتباط با جمعیت شرکت کننده در هر رشته اذعان داشت: تعداد داوطلبان رشته علوم ریاضی و فنی در میبد 101 نفر است که از آن تعداد 80 نفر مرد و 21 نفر زن، رشته علوم انسانی 62 نفر مرد و 177 نفر زن، رشته هنر 3 نفر مرد و 26 نفر زن، رشته علوم تجربی 120 نفر مرد و 215 نفر زن و در رشته زبان‌های خارجی 27 نفر مرد و 48 نفر زن با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: از روز دوشنبه ۴ تیرماه کارت ورود به جلسه، از طریق سایت سازمان سنجش نسبت قابل دریافت است و داوطلبان تا ساعت ۲۴روز چهارشنبه ۶ تیرماه می‌توانند نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند.

دهقانی در پایان تصریح داشت: اظهار کرد: به همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی معتبر عکس‌دار برای کلیه داوطلبان الزامی و همراه داشتن تلفن همراه و ماشین‌ حساب در داخل جلسه ممنوع است.

گفتنی است در کنکور سال 97 یک میلیون و 11 هزار و 360 نفر ثبت نام کرده که از این تعداد داوطلبان شرکت کننده زن 599 هزار و 121 است که سهم 59.24 درصدی و داوطلبان شرکت کننده مرد 412 هزار 263 نفر که سهم 40.76 درصد داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری 97 را شامل می شود.  در استان یزد نیز 15 هزار و 402 نفر برای شرکت در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها داوطلب شده‌اند که از این تعداد 9هزارو 123 نفر داوطلب زن و 6 هزار و 279 نفر داوطلب مرد هستند.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.