Skip to Content

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد:

739 حامی از 93 یتیم در میبد حمایت می‌کنند


مدیر کمیته امداد شهرستان میبد گفت: هم اکنون 93 یتیم در این شهرستان وجود دارد که از سوی 739 حامیان طرح اکرام حمایت می‌شوند.

به گزارش میبد خبر، ﺣﺴﯿﻦ ﺯﯾﻦ ﺍﻟﺪﯾﻨﯽ ﻣﺪﯾﺮ ﮐﻤﯿﺘﻪ ﺍﻣﺪﺍﺩ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﻣﯿﺒﺪ اظهار داشت: طرح های اکرام یتیمان و محسنین از جمله طرح هایی است که کمیته امداد با استفاده از مشارکت مردمی برای کمک به نیازمندان اجرا می‌کند.

وی افزود: در طرح اکرام ایتام، حامیان حمایت یک یا چند کودک یتیم را بر عهده می‌گیرند و ماهیانه مبالغی را به حساب آنها واریز می‌کنند و در طرح محسنین، حامیان نیک اندیش نیز کمک‌های خود را به کودکان نیازمند غیریتیم تحت حمایت اهدا می‌کنند.

ﺯﯾﻦ ﺍﻟﺪﯾﻨﯽ با اشاره به اینکه هم اکنون 93 نفر یتیم که 52 دختر و 41 پسر در قالب 65 خانواده در شهرستان میبد وجود دارند، گفت: این تعداد یتیم از سوی 739 حامی طرح اکرام حمایت می شوند و حامیان مساعدت‌های خود را به صورت نقدی و کالایی از طریق کمیته امداد در اختیار این ایتام قرار می دهند.

وی همچنین به طرح محسنین در شهرستان نیز اشاره داشته و گفت: 60 نفر در قالب 45 خانوار نیز در طرح محسنین از حمایت 139 حامی برخوردار بوده که از اول ماه مبارک رمضان امسال نیز 127نفر حامی در این زمینه جذب شده است.

ﻣﺪﯾﺮ ﮐﻤﯿﺘﻪ ﺍﻣﺪﺍﺩ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﻣﯿﺒﺪ مبالغ جذب شده در سال 95 برای طرح اکرام ایتام بصورت نقد و کالا را بیش از 4 میلیارد ریال و برای طرح محسنین بیش از 570 میلیون ریال بیان کرد.

ﺯﯾﻦ ﺍﻟﺪﯾﻨﯽ با اشاره به این کمکهایی که از سوی خیران برای ایتام پرداخت می‌شود، افزود: رفع مشکلات خانواده‌های نیازمند از مهم‌ترین اولویت‌های کمیته امداد است، در این راستا بیمه درمان و حوادث برای خانواده‌های تحت پوشش مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه  این مبالغ برای فراهم شدن بسترهای مناسب تحصیلی و درمانی و دیگر نیازهای  زندگی اجتماعی با کمک خیران دریافت می شود افزود: امسال دست یاری به سوی حامیان دراز می کنیم تا با یاری یکدیگر بتوانیم بستر های مناسب زمینه فقر زدایی در میان خانواده های آسیب پذیر را فراهم کنیم.

ﻣﺪﯾﺮ ﮐﻤﯿﺘﻪ ﺍﻣﺪﺍﺩ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﻣﯿﺒﺪ اشاره ای هم به برنامه های این اداره در ماه مبارک رمضان امسال داشت و عنوان کرد: سفره های آسمانی و اطعام نیازمندان، توزیع غذای گرم و سبد غذایی بین نیازمندان وجمع آوری نذورات و توزیع بین نیازمندان از جمله برنامه هایی است که در این ماه انجام می شود.

وی از طرح های مشارکتی کمیته امداد مانند طرح مفتاح الجنه، حامی یابی جهت ایتام، حامی یابی جهت خانوارهای دارای سرپرست و نیازمند و همیان مولا که در ماه مبارک رمضان با مشارکت خیران انجام می شود نام برد.

ﺯﯾﻦ ﺍﻟﺪﯾﻨﯽ همچنین از افتتاح صندوق قرض الحسنه ولایت در مرکز استان و حضور عاملین صندوق در شهرستانها جهت تبلیغ و ترویج سنت حسنه قرض الحسنه خبر داد.

وی در پایان گفت: کمیته امداد همواره برای خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان جامعه به کمک و تعامل با خیرین و انسان‌های نیکوکار نیاز داشته و این سیاست را در دستور کار خود قرار داده است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.