Skip to Content

همزمان با سراسر كشور؛

70 تخت روانپزشكي در يزد افتتاح شد


امروز همزمان با سراسر كشور با حضور ويدئو كنفرانسي وزير بهداشت، درمان و آموزش و پزشكي، هزار تخت روانپزشكي در مناطق مختلف كشور افتتاح شد كه 70 مورد از آنها مربوط به استان يزد بود.

به گزارش میبد خبر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح تخت‌های روانپزشکی استان یزد که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: یکی از کمبودهای حوزه درمان در استان یزد، کمبود تخت‌های روانپزشکی بود که با افتتاح 70 تخت، بخش قابل توجهی از مشکلات این حوزه برطرف می‌شود.

محمدعلی دهقان با اشاره به اینکه با افتتاح 70 تخت روانپزشکی در استان یزد، تعداد این تخت‌ها به بیش از دو برابر میزان کنونی افزایش می‌یابد، عنوان کرد: فاز جدید تخت‌های روانپزشکی استان یزد در شهرستان‌های میبد و اردکان به بهرهبرداری رسیده است.

وی یادآور شد: امروز 40 تخت روانپزشکی در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) میبد و 30 تخت نیز در بیمارستان ضیائی اردکان به بهره‌برداری رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه کمبودها در این زمینه همچنان وجود دارد و پیگیر راه‌اندازی تخت‌های جدید دیگری نیز هستیم، افزود: این اتفاق تا پایان سال جاری رخ خواهد داد.

دهقان بیان کرد: بر این اساس ٢٤ تخت دیگر به تخت‌های روانپزشکی شهرستان میبد، ٢٠ تخت در بیمارستان روانپزشکی تفت و ١٠ تخت به بخش روانپزشکی بیمارستان ضیائی اردکان افزوده می‌شود.

وی با تأکید بر اهمیت خدمات روانپزشکی به لحاظ اهمیت سلامت روان مردم، خاطرنشان کرد: این بخش از حوزه درمان مغفول مانده در حالی که بیماری‌های روانی در کشور شیوع بیشتری پیدا کرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در عین حال با اشاره به وضعیت مطلوب استان یزد در ارائه خدمات روانپزشکی به بیماران بیان کرد: در حال حاضر  ١٠٠ تخت روانپزشکی در بیمارستان روانپزشکی تفت فعال است و با توجه به راه‌اندازی 70 تخت جدید همچنین 54 تخت دیگر تا پایان سال، در مجموع 240 تخت روانپزشکی در استان یزد دایر خواهد شد.

وی عنوان کرد: بخشی از این تخت‌ها برای ارائه خدمات بستری و برخی دیگر برای ارائه خدمات سرپایی به بیماران روانی استان یزد اختصاص خواهد یافت.

دهقان با اشاره به اینکه استان یزد در حال حاضر بالاترین میزان افتتاح تخت روانپزشکی را در بین سایر استان‌ها داراست، اظهار امیدواری کرد: در این حوزه بتوانیم منشأ ارائه خدمات مطلوب به بیماران روحی و روانی استان باشیم.

مراسم افتتاح همزمان هزار تخت روانپزشکی جدید در سطح ٣١ دانشگاه علوم پزشکی و ٦٦ بیمارستان و ٥٨ شهرستان امروز از طریق ویدئوکنفرانس با حضور وزیر بهداشت و با محوریت دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد.

انتهای پیام/

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.