Skip to Content

در همایش تغذیه سالم باحضور سفیران سلامتی در میبدمطرح شد


مدیر شبکه بهداشت میبدگفت:اولین عامل مرگ و میر در کشور ما بیماریهای قلبی عروقی، پس از آن تصادفات و سومین رده آن سرطانها است و به عبارتی دیگر،70درصد مرگ ومیرهای جامعه ما بیماریهای غیرواگیر است.

به گزارش میبد خبر، همایش تغذیه سالم به همت مرکز بهداشت میبد در سالن همایش دانشکده علوم قرانی این شهرستان برگزار شد.

در این همایش دکتر سهیلی مدیر شبکه بهداشت میبد ضمن عرض خیر مقدم خدمت سفیران سلامت و رابطین بهداشت میبد، مباحثی را پیرامون اپیدمیولوژی بیماری های غیرواگیر، عوامل خطر و راههای پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر را شرح داد.

وی افزود: متاسفانه اکنون اولین عامل مرگ و میر در کشور ما بیماریهای قلبی عروقی، پس از آن تصادفات و سومین رده آن سرطانها است. به عبارتی دیگر، 70درصد مرگ ومیرهای جامعه ما بیماریهای غیرواگیر است.
دکتر سهیلی عمده ترین مشکل جامعه ما را بیماریهای غیرواگیر عنوان کرد و گفت: طی 30 سال گذشته رویکرد بیماریها از واگیر به غیرواگیر تبدیل شده است و مهمترین خصوصیت بیماریهای غیرواگیر این است که به سبک زندگی مردم برمیگردد و متاسفانه در دودهه اخیر با گسترش جمعیت شهرنشین، ماشینی شدن زندگی ها، تغییر نوع شغل ها، کاهش فعالیت و تحرک، استرس ها و تغییر الگوی تغذیه ای ما همگی دست به دست هم داده اند و باعث شده است که بیماریهای غیرواگیر مثل دیابت، فشارخون،بیماری های قلبی عروقی، سرطانها، سکته های قلبی و مغزی و از این دست بیماریها سال به سال درحال افزایش است.
در ادامه نیز خانم شریعتی کارشناس پژوهشی مرکز دیابت یزد، مطالبی با موضوعات خودمراقبتی، استرس و تغذیه سالم بیان نمود.
قابل ذکر است در طول مراسم نیز غربالگری فشارخون و اندازه گیری توده بدنی برای کلیه شرکت کنندگان صورت گرفت.
انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مشاور طب سنتی در یزد با اشاره به تاثیر این طب بر جنسیت فرزند گفت: با توجه به پیشرفت گسترده علم، هنوز هم امکان تعیین جنسیت جنین به طور قطعی وجود ندارد، اما می‌توان احتمال دختر یا پسردار شدن را افزایش...
مرکز آمار از سقوط فاجعه‌بار ارزش افزوده بخش ساختمان در دوره وزارت عباس آخوندی خبر داد به طوری که رشد این بخش برای ۱۱ فصل متوالی، منفی شده است.
بر خلاف یک باور قدیمی و کهنه که اول باید خانم‌ها برای درمان ناباروری اقدام کنند امروزه ثابت شده است که ۵۰ درصد مشکل ناباروری زوجین مردان هستند و این درحالی است که زنان و مردان برای تأمین سلامتی جسمی و...