Skip to Content

روز خونین برای شیوخ عرب!

66 نظامی سعودی، اماراتی و بحرینی در یمن کشته شدند/اماراتی ها 3 روز به عزا نشستند


روز گذشته در حملات جداگانه در شرق و شمال یمن 66 نظامی عربستانی، اماراتی و بحرینی کشته شدند.

به گزارش میبد خبر، روز گذشته (جمعه) طی حملات نیروهای ارتش و نیروهای مردمی یمنی به نظامیان ائتلاف تحت رهبری عربستان 66 نفر از جمله 45 نظامی اماراتی، 5 نظامی بحرین و 16 نظامی سعودی در مناطق مختلف یمن کشته شدند.

براساس این گزارش، صبح امروز منابع یمنی اعلام کردند که مقر نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان در استان مأرب در شرق این کشور را با یک موشک بالستیک هدف قرار دادند.

همچنین یک بالگرد آپاچی متعلق به ارتش امارات متحده عربی نیز در حمله نیروهای مردمی سرنگون شد.

ساعتی پس از این بود که رسانه‌های اماراتی مدعی شدند که 22 نظامی این کشور در انفجار «تصادفی» در انبار تسلیحاتی یک پایگاه کشته شدند اما ساعتی بعد مقامات نظامی رسمی این کشور با تائید کشته شدن 22 نفر از نیروهایشان اعلام کردند که مقر آنها در استان مأرب با یک موشک زمین به زمین هدف قرار گرفته است.

سرانجام شب گذشته مقامات رسمی ارتش امارات اعلام کردند که در این حمله موشکی 45 نفر از نیروهایشان کشته شدند.

این درحالی است که رسانه‌های یمنی اعلام کردند در حمله موشکی امروز به پایگاهی آموزشی در مأرب تعدادی از نیروهای آفریقایی و همچنین شبه نظامیان هوادار عبد ربه منصور هادی کشته شده‌اند.

گفتنی است که طی یک ماه گذشته پس از ناکامی نظامیان سعودی و اماراتی در عملیات زمینی علیه نیروهای مردمی و ارتش در عدن اقدام به وارد کردن نظامیان آفریقایی از سودان و سنگال به این شهر کردند.

از سوی دیگر امروز خبرگزاری رسمی بحرین هم اعلام کرد که 5 نظامی این کشور در عملیاتی در جنوب عربستان و در نزدیک مرز با یمن کشته شدند.

هرچند بحرینی‌ها اشاره‌ای به جزئیات این عملیات نکردند اما تصریح کردند که این عملیات در چارچوب همکاری‌های میان منامه-ریاض تحت عنوان ائتلاف عربی علیه یمن بوده است.

این در شرایطی است که شبکه تلویزیونی المسیره یمن نزدیک به انصارالله هم خبر داد که 16 نظامی سعودی در کمین نیروهای مردمی در استان جیزان کشته و 4 تن دیگر نیز زخمی شدند.

زمانی که 20 کماندوی سعودی در تلاش بودند تا پایگاه نظامی «مشعل» در داخل خاک عربستان را که به کنترل نیروهای یمنی درآمده بود، پس بگیرند با کمین نیروهای مردمی مواجه شدند و علاوه بر کشته و زخمی شدن نظامیان، تجهزات و ادوات نظامی آنها نیز منهدم شد.

این در شرایطی است که در روزهای اخیر سعوی‌ها با تبلیغات شدید رسانه‌های خود مدعی شدند که قصد دارند با عملیاتی گسترده شمال یمن را به اشغال درآورند و حتی احمد العسیر سخنگوی ائتلاف تحت رهبری ریاض مدعی شد که نیروهای عربستانی وارد خاک یمن شده‌اند اما در روزهای اخیر گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که نیروهای سعودی حتی نتوانسته‌اند پایگاه‌های نظامی خود را که در جنوب این کشور به اشغال نیروهای یمنی درآمده، پس بگیرند.

نبرد در یمن در حالی وارد صدو شصت و یکمین روز خود می‌شود که نیروهای نظامی عربستان همچنان در دفاع از مرزهای خودشان هم ناتوان بوده‌اند و نیروهای یمنی بارها مرزبانان سعودی را با استفاده از غافلگیری و عملیات های پارتیزانی وادرا به فرار از پست‌های مرزبانی کرده‌اند.

ده‌ها نفر از نظامیان سعودی در این حملات کشته شده‌اند ولی مقامات و رسانه‌های این کشور هرگز آمار دقیقی از تلفات خود در جنگ با نیروهای یمنی در مناطق شمالی این کشور ارائه نداده‌اند.

عربستان تنها تلاش می‌کند با حملات هوایی بی‌امان و گسترده به مناطق مسکونی در مرکز و جنوب یمن و بالا بردن تعداد قربانیان جنگ، هزینه ادامه نبرد را برای ارتش و انصارالله بالا ببرد.

امارات در پی هلاکت دست کم 45 تن از نظامیان خود در حملات موشکی روز جمعه ارتش یمن به مواضع نیروهای متجاوز و ائتلاف تحت رهبری عربستان در استان مارب یمن، سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

دولت امارات جمعه شب با اعلام سه روز عزای عمومی خاطرنشان کرد که پرچم های خود را از بامداد امروز(شنبه) به حالت نیمه افراشته درمی آورد.
فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات روز جمعه اعلام کرد که با مرگ 23 سرباز دیگر امارات که در حملات روز جمعه زخمی شده بودند، تعداد کشته ها به 45 نفر افزایش یافته است.

حملات روز جمعه نیروهای یمن علیه متجاوزان، مرگبارترین حملات علیه آنها در یمن بوده است.
در پی حملات موشکی نیروهای یمن به یک زاغه مهمات در منطقه «صافر» در استان مارب، دستکم 45 سرباز اماراتی به هلاکت رسیدند.

اعلام 3 روز عزای عمومی در امارات

 

امارات در حالی سه روز عزای عمومی در پی کشته شدن نظامیان خود در استان مارب یمن کرده که براساس گزارش سازمان های بین المللی، بیش از 6 هزار و 600 غیرنظامی یمنی از جمله کودکان و زنان از ششم فروردین ماه امسال در نتیجه محاصره دریایی، زمینی و هوایی و حمله های نیروهای متجاوز ائتلاف کشته و زخمی شده اند.

خبرگزاری رسمی یمن (سبأ) روز جمعه اعلام کرده بود که نیروهای ارتش این کشور با کمک کمیته های مردمی توانستند در عملیاتی ویژه در منطقه «صافر» در استان مارب٬ تعداد زیادی خودروی زرهی، هواپیما و بالگرد آپاچی ارتش امارات را منهدم کنند.

یک مقام امنیتی ارتش یمن به سبأ گفت، ارتش یمن با شلیک موشک بالستیک توشکا به یک پایگاه نظامی در منطقه صافر، انبارهای مهمات آن را به آتش کشید.

این مقام امنیتی افزود: هواپیماهای کمک رسانی پس از سوختن این پایگاه وارد آن شده و اقدام به جمع آوری اجساد کشته شدگان و زخمی ها کردند.
از سوی دیگر بحرین نیز روز جمعه اعلام کرد که پنج نظامی این کشور در مرزهای جنوبی عربستان با یمن کشته شدند.

امارات با شرکت در ائتلاف عربی با رهبری عربستان برای بازگردان منصور هادی رئیس جمهوری فراری یمن به قدرت تلاش می کند.
ارتش یمن در بیانیه ای تاکید کرده که تمام توان رزمی خود برای نابودی متجاوزان به خاک این کشور را به کار خواهد بست.

عربستان به منظور بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن با چند کشور عربی و اسلامی به جز عمان ائتلافی تشکیل داد و از ششم فروردین حملات هوایی علیه یمن و زیرساخت های این کشور فقیر عربی را آغاز کرد.

انتهای پیام/س
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


<a href="http://www.idea-soft.ir">طراحی سایت</a> azhin
ممنون از اطلاع رسانیتون
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ ۲۱:۴۳