Skip to Content

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان میبد:

60 خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان میبد هستند/ رمضان فرصتی برای رسیدگی به خانواده زندانیان


مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان میبد گفت: در حال حاضر 60 خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان شهرستان میبد هستند.

به گزارش میبد خبر، هدایت الله کلانتری مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان میبد ضمن تبریک ماه مبارک رمضان اظهار داشت: انجمن حمایت از زندانیان میبد به شماره ثبت 196 بطور رسمی در تاریخ 91/3/1 با هدف حمایت از خانواده زندانی و رسیدگی مالی ومعنوی به جهت مصون ماندن خانواده بزه دیده از خطرات احتمالی و شکست های بعدی تاسیس شد.

وی در ادامه افزود: این انجمن بدون هیچ گونه بودجه دولتی و از طریق مشارکت مردمی و همراهی خیرین بخشی از مشکلات خانواده های نیازمند زندانیان را مرتفع می سازد.

کلانتری در رابطه با وظایف انجمن عنوان کرد: وظایف انجمن حمایت از زندانیان شامل کمک به خانواده زندانیان، بازسازی شخصیت و اصلاح و ارشاد زندانیان، کمک در جهت آموزش حرفه‌ای به زندانیان و مساعدت در بهبود وضع بهداشت و درمان، ترغیب و تشویق فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و حرفه‌ای را شامل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خدمات انجمن حمایت از زندانیان به خانواده‌های بی‌بضاعت نیز شامل پرداخت کمک‌های نقدی و غیرنقدی و همچنین کمک هزینه‌های درمانی، توانبخشی و تحصیلی نیز است.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان میبد در رابطه با کمکهای صورت گرفته به خانواده زندانیان از بدو تاسیس انجمن بیان داشت: در حال حاضر حدود 60 خانواده زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان میبد می باشد که در این زمینه از سال 91 تا کنون در زمینه کمک های نقدی مبلغ 130 میلیون تومان، سبد کالا به مبلغ 60 میلیون تومان و بن کارت هدیه به ارزش 15 میلیون تومان از خانواده زندانیان حمایت شده است.

کلانتری حمایتهای صورت گرفته دیگر توسط انجمن را شامل کمک هزینه تحصیلی فرزندان خانواده های زندانیان به مبلغ 2 میلیون 400 هزار تومان وهزینه درمان به مبلغ 100 هزار تومان بر شمرد.

وی درخصوص دیگر خدمات انجمن حمایت از زندانیان بیان داشت: علاوه‌ بر این‌ها انجمن خدمات مشاوره‌ای به خانواده زندانیان و تلاش در جهت کاریابی همسران زندانیان و همچنین تسهیلات اشتغال‌زایی خانواده زندانیان را نیز در دستور کار دارد که در این مورد می توان  به 30 مورد  ایجاد اشتغال برای خانواده زندانیان اشاره داشت. در همین راستا ایجاد کارگاه خیاطی، اخذ مجوز شرکت باربری و احداث پارکینگ از خدماتی انجام شده توسط انجمن می باشد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان میبد با تقدیر از حمایتهای مادی و معنوی خیرین بیان کرد: از ابتدای کار تا کنون خیرین محترم اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی مبلغ 312 میلیون تومان به این انجمن اهدا نموده اند که جا دارد از زحمات همه این خیرین بویژه مدیران صنایع شهرستان که ما را در این راه یاری می کنند تشکر و قدر دانی نمود.

کلانتری با بیان اینکه نهادهای حمایتی تا آنجا که در توان دارند به خانواده های زندانیان کمک می کنند، گفت: انجمن حمایت از زندانیان میبد با همراهی و همکاری خیران نیک اندیش یکی از انجمن های فعال در سطح استان یزد است که تاکنون توانسته در این راستا و با هدف کمک به خانواده های زندانیان  تلاش و گام های موثری بر دارد و ماه مبارک رمضان فرصتی مناسب برای رسیدگی به خانواده زندانیان است.

وی در پایان اشاره داشت: خیرین محترم می توانند کمکهای نقدی خود را به شماره حساب 0108623839007 انجمن حمایت از زندانیان شهرستان میبد واریز نمایند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.