Skip to Content


50 درصد خروجی موفق در اورژانس خدمات اجتماعی میبد


به مناسبت هفته بهزیستی، نشست خبری اهالی رسانه و خبرنگاران میبد با رئیس اداره بهزیستی این شهرستان با محوریت فعالیت های اورژانس خدمات اجتماعی برگزار شد.

به گزارش "میبدخبر"، مشایخ رییس بهزیستی میبد، در این نشست با گرامیداشت هفته بهزیستی، فعالیت های این سازمان را برشمرد و افزود: با وجود اینکه سازمان بهزیستی در سیاست های کلان کشوری دخالتی ندارد، اما نقش مهمی در توانمندسازی و کاهش معضلات جامعه دارد.
وی همچنین ضمن درخواست از خبرنگاران مبنی بر انعکاس وظایف بهزیستی در جامعه مهمترین رسالت بهزیستی را پوشش دهی مراکز و موسسات حمایتی راعنوان کرد.
در ادامه این جلسه جوادیان معاون بهزیستی میبد گفت: اورژانس خدمات اجتماعی از سال 72 با نام مرکز مداخله در بحران در شهرستان آغاز به کار کرد و سال 92 با نام کنونی اورژانس خدمات اجتماعی به فعالیت خود ادامه داد.
وی با برشمردن اهداف این مرکز خاطرنشان کرد: مهمترین اهداف اورژانس اجتماعی، ارتقای سطح دانش افراد آسیب پذیر، ارتقای توانمندی های افراد در معرض آسیب، شناسایی آسیب های اجتماعی است که در شهرستان میبد دو نفر مددکار اجتماعی، روانشناس سیار، مشاور، مسوول مرکز و کارشناس آسیب ها در حال فعالیت هستند.
وی افزود: خط تلفن این مرکز 123 است تا خانواده های آسیب پذیر و کودکان نیز دسترسی آسان به مرکز داشته باشند.
وی بر لزوم فرهنگ سازی مشاوره پیش از ازدواج تأکید کرد و از 50 درصدی خروجی موفق فعالیت های اورژانس خدمات اجتماعی خبر داد.
معاون رئیس بهزیستی میبد در ادامه با بیان اینکه سالانه 10 تا 25 درصد بازتوانی در این مرکز انجام می گیرد اظهار داشت: از آنجایی که یکی از اهداف اداره بهزیستی میبد توانمندسازی افراد تحت پوشش بهزیستی می باشد، سعی ما بر این بوده تا با ایجاد تسهیلات مناسب برای توانمندسازی مددجویان، قشری مستقل و بدون وابستگی به بهزیستی تحویل جامعه دهیم.
وی شعار هفته بهزیستی را «ایرانی پرنشاط با بهترزیستن» عنوان نمود و ضمن برشمردن برنامه های هفته بهزیستی اظهار داشت: رونمایی از سردیس مرکز تحقیقات ژنتیک و افتتاح بخش سکوئنسر ژنتیک میبد، افتتاح نمایشگاه دائمی عرضه تولیدات توسط رئیس بهزیستی کشور و افتتاح مرکز مشاوره اردیبهشت از جمله برنامه های هفته بهزیستی هستند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.