Skip to Content

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان میبد:

50 خانه ارزشمند شهرستان میبد بازسازی می‌شود


رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان میبد گفت: در راستای اجرای طرح حمایت از مالکین بناهای تاریخی، 50 خانه ارزشمند در شهرستان میبد مورد مرمت و بازسازی قرار خواهد گرفت.

به گزارش میبد خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد، رسول مشتاقیان اظهار داشت: در راستای اجرای ماده پنجم قانون راجع به حفظ آثار ملی مصوب 1309، و به‌منظور حمایت از مالکان و دارندگان و بهره‌برداران آثار تاریخی تفاهم‌نامه‌ای بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و مالکان خانه‌های ارزشمند منعقد گردید.

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان میبد افزود: خانه‌هایی که در راستای اجرای این طرح جهت مرمت در برنامه قرارگرفته‌اند، خانه‌های تاریخی و ثبتی شهرستان میبد هستند که در بافت تاریخی شهر قرارگرفته‌اند.

وی خاطرنشان ساخت: در این طرح نزدیک به 50 خانه ارزشمند شهرستان میبد مورد مرمت و بازسازی قرار خواهد گرفت که خانه‌های تاریخی اعرافی، پویا، مرشدی، شاطر رضا، امامی و کارگر ازجمله این خانه‌ها می‌باشند.

شایان‌ذکر است: اکثر محلات و مناطق شهری شهرستان میبد به‌واسطه بافت تاریخی ارزشمند، در فهرست آثار تاریخی ایران به ثبت رسیده است.

گفتنی است: ازجمله آثار تاریخی این شهرستان، نارین ‌قلعه، کاروانسراهای شاهی، کاروانسرا رباط، برج کبوتر خانه، سلطان رشید، قلعه بشنیغان و مسجد جامع میبد است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.