Skip to Content

همزمان با اعیاد شعبانیه؛

47 قطعه از واحدهای دامداری شهرک پرورش دام سبک ندوشن به متقاضیان واگذار شد


همزمان با اعیاد شعبانیه و با حضور مسئولان و دامداران ندوشن 47 قطعه از واحدهای دامداری شهرک پرورش دام سبک ندوشن به متقاضیان واگذار شد.

 صدر پورکوثری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میبد در گفتگو با خبرنگار میبدخبر، در خصوص این واگذاری بیان داشت: شهرک پرورش دام سبک ندوشن به مساحت 42 هکتار در فاصله 4 کیلومتری شهر ندوشن واقع شده که پیش بینی استقرار 175 واحد دامی با ظرفین کل 48 هزار راس دام سبک پر تولید را داراست.

وی افزود: پیش بینی می شود با تکمیل ظرفیت شهرک این پروژه منجر به اشتغال مستقیم 350 نفر دامداران این منطقه می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میبد ابراز داشت: در حال حاضر در منطقه ندوشن بیش از 50 هزار راس دام سبک وجود دارد که عمدتا دام های مرتعی می باشند و به علت خشک سالی های مکرر مراتع این منطقه تضعیف شده اند که ان شا الله با احداث این شهرک بتوانیم سبب برگشت این مراتع به وضعیت مطلوب قبل از خشکسالی ها باشیم.

پوکوثری در پایان گفت: در مرحله اول این طرح 47 قطعه زمین جهت احداث واحدهای دامداری به به متقاضیان واگذار شده و تا الان نیز 122 واحد دیگر نیز متقاضیان آن مشخص شده که به ترتیب واگذار خواهد شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.