Skip to Content

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد:


مدیر کمیته امداد شهرستان میبد گفت: در 6 ماهه نخست امسال 46 مسکن مددجویی در شهرستان میبد با اعتبار 71 میلیون تومان تعمیر و بازسازی شد.

به گزارش میبد خبر، حسین زین الدینی مدیر کمیته امداد شهرستان میبد با بیان اینکه تامین مسکن مناسب برای مددجویان فاقد مسکن یکی از رویکردهای اصلی کمیته امداد است، گفت: ۷۱ میلیون تومان برای تعمیر و بازسازی ۴۶ منزل مسکونی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان میبد در شش ماهه نخست سال ۹۶ هزینه شد. این میزان خدمات عمرانی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۹۲ درصد رشد داشته است.

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد افزود: مسکن و سرپناه مناسب از جمله مهم ترین مسائل زندگی انسان‌ها به شمار می‌رود که تلاش داریم با ساخت، خرید، بهسازی و مقاوم‌سازی منازل مددجویان، اقدامات شایسته‌ ای را به جامعه هدف تحت حمایت ارائه کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه توانمند سازی مددجویان تحت حمایت و کاهش آمار افراد تحت حمایت از جمله سیاست های مهم کمیته امداد است، گفت: ۵۹ مورد وام اشتغال در زمینه های مختلف شغلی به مددجویان تحت حمایت در شش ماهه نخست امسال اعطا شد و ۶۳۷ میلیون تومان در این زمینه از محل منابع بانکی و امدادی پرداخت شده است.

زین الدینی بیان کرد: هم اکنون هزار و ۵۸۸ خانوار تحت حمایت با جمعیت دو هزار و ۵۳۹ نفر از خدمات کمیته امداد شهرستان میبد بهره مند هستند، تعداد خانوار تحت حمایت پنج درصد و نفرات تحت حمایت ۱۲ درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ نشان می دهد.

وی افزود: یک میلیارد و ۱۹۱ میلیون تومان کمک بلاعوض به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند غیر تحت حمایت در نیمه نخست سال ۹۶پرداخت شده است، ۴۰۰ میلیون تومان از کمک های ارائه شده در قالب کمک معیشت بود .

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد با اشاره به عملکرد شش ماهه این نهاد در بخش فرهنگی گفت: ۱۸ دانشجو و ۱۲۶ دانش آموز از حمایت های بخش فرهنگی کمیته امداد شهرستان میبد استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۳۳ میلیون تومان در بخش فرهنگی هزینه شد، افزود: ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان تحت حمایت در قالب پرورشی و تربیتی، مشاوره‌ای و آموزش مهارت‌های زندگی، پرداخت کمک هزینه تحصیلی و شهریه، کانون‌های فرهنگی تربیتی و برگزاری اردوهای زیارتی از جمله اقدامات فرهنگی این نهاد است.

زین الدینی با تشریح عملکرد این نهاد در بخش بهداشت و درمان بیان کرد: ۲۷ میلیون تومان در زمینه بهداشت و درمان ۷۸۰ بیمه شده تحت حمایت کمیته امداد میبد در شش ماهه نخست سال جاری هزینه شد.

وی گفت: هم اکنون ۱۶۵خانوار تحت حمایت این نهاد نیز مشمول بیمه های اجتماعی هستند که در این زمینه نیز ۱۳۲ میلیون تومان حق بیمه تامین اجتماعی  زنان سرپرست خانور و مجریان طرح های خودکفایی در نیمه نخست امسال پرداخت شد.

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد درباره عملکرد این نهاد برای تامین امنیت تغذیه مددجویان گفت: کمیته امداد در جهت کمک به رفع سوء تغذیه مددجویان( کودکان کمتر از پنج سال) طی این مدت ۴۳ میلیون تومان به صد خانوار مشمول این طرح در قالب بسته غذایی کمک کرد .

وی افزود: ۱۴۸ میلیون تومان وام قرض الحسنه کارگشایی به ۳۵ نفر از مددجویان تحت حمایت در شش ماهه نخست سال ۹۶ اعطا شد. همچنین طی این مدت، ۱۲نوعروس تحت حمایت با دریافت ۲۵ میلیون تومان کمک هزینه تامین جهیزیه و هدیه ازدواج راهی خانه بخت شدند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.