Skip to Content

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد؛


مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در جلسه شورای آموزش پرورش شهرستان میبد اظهار داشت: 30 درصد فضاهای آموزش پرورشی ما استاندارد لازم را ندارد و در مقابل حوادثی چون زلزله و حتی بارندگی شدید آسیب پذیرند.

به گزارش میبد خبر، احمد شیرزاد در جلسه شورای آموزش پرورش شهرستان میبد که با حضور آیت الله اعرافی برگزار شد، اظهار داشت: 30 درصد فضاهای آموزش پرورشی ما استاندارد لازم را ندارد و در مقابل حوادثی چون زلزله و حتی بارندگی شدید آسیب پذیرند.

مدیرکل آموزش پرورش استان یزد با بیان این نکته که شورای شهرستان میبد به عنوان شورای برتر استان یزد انتخاب شده، عنوان کرد: شهرستان میبد از لحاظ آموزشی، کنکور، معدل دیپلم و از لحاظ خیری، بسیار شرایط ایده آل و خاصی را دارد، که همه اینها با هم دلی به دست آمده که در راس این حرکت، آیت الله اعرافی هستند.

وی ادامه داد: هر چند شورای آموزش پرورش میبد بسیار درخشان عمل می کند اما شوراهای آموزش پرورش در کشور نیاز به اصلاح و مرمت دارند، به عنوان مثال برخی از دستگاه ها برای همکاری با این نهاد نامشان قید شده ولی مکلف نشده اند و مانند مسکن و شهرسازی که مرتبا با آن سر و کار داریم در جلسات حضور ندارند.

احمد شیرزاد با اشاره به برخی از مشکلات پیش روی آموزش پرورش مانند تعامل با بنیاد برکت، از آیت الله اعرافی درخواست کرد، مشکلات را در سطح کشور پیگیری و زمینه رفع آنها را مهیا کنند.

آیت الله اعرافی نیز در پایان این جلسه گفت: شورای اموزش پرورش میبد بر کار برنامه ریزی شده و کارشناسی شده تاکید داشته و با این دیدگاه فعالیت موثری را ادامه می دهد.

وی افزود: شوراهای آموزش‌پرورش کشور نیز باید دستور جلسه دقیق و دبیرخانه پیگیر داشته باشند و با نگاه بلندنظرانه و راهبردی به فعالیت مستمر بپردازند.

امام جمعه میبد با اشاره به داشتن طرح و برنامه در اکثر قلمروهای آموزشی و پرورشی در شورای آموزش پرورش میبد، عنوان کرد: بنیاد همه رشد و تعالی کشور در آموزش پرورش است و اگر این محور درست شود همه مشکلات در کشور حل می شود.

وی با بیان این نکته که تلاش خودم و توصیه ام به مسئولین این است که نگاهشان به آموزش پرورش متفاوت باشد، تصریح کرد: همه خیرین و مسئولین باید سربازی باشند برای اینکه نهادهای علم و فرهنگ برای کشور حرف اول را بزنند که یکی از مهمترین اضلاعش آموزش پرورش است.

آیت الله اعرافی تاکید کرد: طبق تحقیقات ما از سال ۱۳۹۴ تا سال ۱۴۰۴ و در هر سال باید ده آموزشگاه در میبد ساخته شود که به برنامه دو شیفت در مراکز آموزشی برخورد نکنیم، و ناباورانه دیده ایم که تا کنون نیز با تلاش آقای موحدی‌فرد و دیگر مسئولین این موضوع محقق شده است.

وی استاندارد سازی مراکر آموزشی را نیز از مسائل مهم دانست و خاطرنشان کرد: امروز باید طرح "هر واحد صنعتی یک پروژه آموزشی" جدی گرفته شود و از طرف دیگر نیز با کمک خیرین و همچنین کمک گرفتن از وجوهات مردمی این مسیر ساخت و استانداردسازی ادامه یابد.

رئیس جامعه المصطفی با اشاره به این موضوع که مدارس ما باید جایگاه نشاط و شادی بچه ها را نیز فراهم کنند، افزود: باید کمک های خیری از محور سخت افزاری به نرم افزاری نیز سوق داده شود و حتی مدارس باید دارای محیطی باشند که در هنگام تعطیلی، خدمات چند منظوره تفریحی را برای مردم اطراف آن فراهم کنند.

آیت الله اعرافی در انتها با بیان این نکته که باید استعدادها و نخبگان شهر را دریابیم، ابراز امیدواری کرد: امیدواریم به سمتی حرکت کنیم که معلمین و مربیان ما هیچ دغدغه ای جز رشد و تعالی دانش آموزان نداشته باشند.

در حاشیه این جلسه نیز ازمدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرآموزش پرورش میبد، شهرادر و مدیرعامل شرکت های صنعتی میبد تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.