Skip to Content

توسط اداره بهزیستی میبد؛

30 بانوی سرپرست خانوار در ميبد آموزش مهارت‌هاي زندگي ديدند


به منظور خودباوری و توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار کارگاه آموزش مهارت های زندگی توسط اداره بهزیستی در شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، به منظور ارتقاء وضعیت روحی زنان سرپرست خانوار در رویایی  با مشکلات، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، تصمیم‌گیری درست و بالا بردن خودکارآمدی زنان سرپرست خانوار، دوره آموزشي مهارت‌های زندگی با هدف خودباوری و مثبت اندیشی براي زنان سرپرست خانوار ميبد برگزار شد.

فاطمه محمدی کارشناس پیشگیری از آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی استان یزد و مدرس این دوره آموزشی که با حضور 30 نفر از زنان سرپرست خانوار برگزار شد، اظهار کرد: زنان سرپرست خانوار چند نقش را همزمان برعهده دارند و علاوه بر راهبری امور خانه و ایفای نقش مادری و پدری باید در تامین درآمد و حل و فصل امورات اعضای خانواده نیز نقش آفرینی کنند.

وی افزود: به سبب جایگاه اجتماعی زنان سرپرست خانوار، مشکلات آنها باید در حوزه‌های مختلف ریشه‌ ای حل شود.

محمدی تصریح کرد: نگاه حمایتی به تنهایی به زنان سرپرست خانوار، مانع جدی در باروری توانمندی‌های آنهاست و برای خروج زنان سرپرست از چتر حمایتی باید مهارت‌آموزی در اولویت باشد.

کارشناس پیشگیری از آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی بیان کرد: ایجاد اعتماد به نفس و خودباوری، اشتغال و مهارت‌آموزی زنان سرپرست خانوار از برنامه های اموزشی مهم حوزه زنان و خانواده اداره بهزیستی میبد است.

محمدی اجراي طرح توانمندسازي را عاملی دانست که زنان سرپرست خانوار در حوزه هاي مختلف روانشناختي هم چون؛ خود كارآمدي، خود ارزشمندي و عزت نفس، كنترل بر زندگي، قدرت تصميم گيري، و حل مساله و افزايش سازگاري توانمند شوند، كه خود سرمايه اي پايان ناپذير است.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری برنامه های آموزشی مناسب خانواده و ارائه راهکارهای توانمند سازی یکی از نیازهای مهم امروزی در توانمند سازی زنان سرپرست خانوار در همه ابعاد اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی در جامعه است.

محمدی اظهار داشت: زنان سرپرست خانوار بخش مهمی از شهروندان کشور را تشکیل می­ دهند و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از جمله مولفه­ های مهم در توسعه پایدار است.

کارشناس پیشگیری از آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی در پایان  با اشاره به راه حل‌هایی در راستای بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار اذعان داشت: فعال شدن مراکز مشاوره، آموزش مهارت‌های زندگی و حمایت روحی و معنوی برای این زنان نیازمند همکاری همه دستگاههای مرتبط می باشد.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.