Skip to Content

مدير روابط عمومي انتقال خون استان یزد؛


مدير روابط عمومي انتقال خون استان یزد بیان داشت: سال گذشته 3 هزار و 860 واحد خون از سوی مردم نوعدوست شهرستان میبد اهدا شد.

جواد فلاحتي مدير روابط عمومي انتقال خون استان یزد در گفت و گو با خبرنگار میبد خبر با تشکر از مشارکت مردم نوعدوست شهرستان میبد بابت استقبال و مشارکت جدی در اهدای خون اظهار داشت: سال گذشته 4 هزار و 679 نفر در میبد برای اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد 3 هزار و 860 نفر خون اهدا کرده‌اند.

وی تعداد خون دهندگان مستمر را در این مدت 75 درصد بیان کرد و یادآور شد: اهدا کننده مستمر به کسی اطلاق می شود که سالی حداقل ۲ بار خون اهدا کرده باشد.

مدير روابط عمومي انتقال خون یزد با بیان اینکه از مجموع اهداکنندگان خون 25 درصد افراد با سابقه و بار اولی بودند، اذعان داشت: در این زمینه 97/8 درصد اهدا کنندگان مرد و بقیه زن بودند.

فلاحتی در رابطه با آمار اهدای خون در سال 1395 میبد اظهار داشت: در سال 95 از مجموع اهداکنندگان 96 نفر زن و 3 هزار و 918 نفر مرد بوده که از این تعداد 279 نفر برای بار اول و اهدا کنندگان مستمر 2 هزار و 736 نفر و 999 نفر افراد با سابقه بودند. 

مدیر روابط عمومي انتقال خون استان اهدای خون سالم را مشارکت در نعمت زندگی با دیگران دانست و افزود: داشتن حداقل 18 سال و حداکثر 65 سال سن برای اهدا کنندگان مسنمر و 60 سال برای بار اولی ها و نداشتن بیماری‌های قلبی و ریوی از شرایط اهدای خون است.

وی با بیان اینکه پایگاه انتقال میبد درسال 1385 به بهره برداری رسیده است، ابراز داشت: کمبود نیروی فنی و نوسازی تجهیزات از عمده ترین مشکلات این مرکز می باشد. در این راستا پایگاه انتقال خون میبد فقط مرکز ثابت خون گیری می باشد که ان شاالله در آینده توسعه و گسترش یابد.

فلاحتی با دعوت از خیران و نیکوکاران میبد برای اهدای خون به نیازمندان جامعه، خاطرنشان کرد: اهدای خون موجب ارتقای سطح سلامت و بهداشت جامعه می‌شود و علاوه بر آن افراد با اهدای خون ضمن تأمین سلامت جسمی، در نجات جان همنوعان خود نیز مشارکت می‌کنند.

 

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.