Skip to Content

مدير روابط عمومي انتقال خون استان یزد؛


مدير روابط عمومي انتقال خون استان یزد بیان داشت: سال گذشته 3 هزار و 860 واحد خون از سوی مردم نوعدوست شهرستان میبد اهدا شد.

جواد فلاحتي مدير روابط عمومي انتقال خون استان یزد در گفت و گو با خبرنگار میبد خبر با تشکر از مشارکت مردم نوعدوست شهرستان میبد بابت استقبال و مشارکت جدی در اهدای خون اظهار داشت: سال گذشته 4 هزار و 679 نفر در میبد برای اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد 3 هزار و 860 نفر خون اهدا کرده‌اند.

وی تعداد خون دهندگان مستمر را در این مدت 75 درصد بیان کرد و یادآور شد: اهدا کننده مستمر به کسی اطلاق می شود که سالی حداقل ۲ بار خون اهدا کرده باشد.

مدير روابط عمومي انتقال خون یزد با بیان اینکه از مجموع اهداکنندگان خون 25 درصد افراد با سابقه و بار اولی بودند، اذعان داشت: در این زمینه 97/8 درصد اهدا کنندگان مرد و بقیه زن بودند.

فلاحتی در رابطه با آمار اهدای خون در سال 1395 میبد اظهار داشت: در سال 95 از مجموع اهداکنندگان 96 نفر زن و 3 هزار و 918 نفر مرد بوده که از این تعداد 279 نفر برای بار اول و اهدا کنندگان مستمر 2 هزار و 736 نفر و 999 نفر افراد با سابقه بودند. 

مدیر روابط عمومي انتقال خون استان اهدای خون سالم را مشارکت در نعمت زندگی با دیگران دانست و افزود: داشتن حداقل 18 سال و حداکثر 65 سال سن برای اهدا کنندگان مسنمر و 60 سال برای بار اولی ها و نداشتن بیماری‌های قلبی و ریوی از شرایط اهدای خون است.

وی با بیان اینکه پایگاه انتقال میبد درسال 1385 به بهره برداری رسیده است، ابراز داشت: کمبود نیروی فنی و نوسازی تجهیزات از عمده ترین مشکلات این مرکز می باشد. در این راستا پایگاه انتقال خون میبد فقط مرکز ثابت خون گیری می باشد که ان شاالله در آینده توسعه و گسترش یابد.

فلاحتی با دعوت از خیران و نیکوکاران میبد برای اهدای خون به نیازمندان جامعه، خاطرنشان کرد: اهدای خون موجب ارتقای سطح سلامت و بهداشت جامعه می‌شود و علاوه بر آن افراد با اهدای خون ضمن تأمین سلامت جسمی، در نجات جان همنوعان خود نیز مشارکت می‌کنند.

 

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.