Skip to Content

بعدازسالها تحقیق وپژوهش درمرکز رشدوفناوری میبدصورت گرفت


مبتکر میبدی بعد از سالها تحقیق و پژوهش در مرکز رشد و فناوری میبد به سه دستاورد مهم علمی در حوزه گیاهان دارویی دست پیدا کرد.

به گزارش میبد خبر، سید محمدحسینی روز پنجشنبه در گفتگو با ایرنا اظهار کرد: پماد سوختگی،دو آفت کش درخت پسته و گیاهان گلخانه ای همچنین داروی کاهش دهنده قند خون که فرمولاسیون هرسه این دستاوردها برای اولین بار در دنیا اتفاق افتاده در سال 93 به ثبت رسیده اند و هم اکنون در مرحله تجاری سازی قرار دارند.

مجموع این دستادوردها چهار سال زمان و 50 میلیون ریال هزینه اولیه در بر داشته که این هزینه از سوی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزدتامین شده است .

حسینی، پماد سوختگی گیاهی بر گرفته از گیاهی با نام علمی تیفا لاتیفولیا را اولین دستاورد خود عنوان کرد و گفت:این پماد که برای تولید آن از فرمولاسیون گیاهی گل مرداب استفاده شده و مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی کشور قرار گرفته قادر است پس از 8 روز جای زخم سوختگی را بدون اسگار ترمیم و درمان کند.

حسینی تولید دو آفت کش درخت پسته و شته گیاهان گلخانه ای را دومین دستاورد خود برشمرد و گفت:با توجه به نیاز استان در باغات پسته و محصولات گلخانه ای برای کاهش آفت ها،دو آفت کش پسیل پسته و شته محصولات گلخانه ای را پس از تحقیق و پژوهش تولید کرده است که نمونه های اولیه آن در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان در مزارع و آزمایشگاه مورد تست قرار گرفت و پس ازبهینه کردن فرمولاسیون کشاورزان می توانند از این آفت کش ها برای کاهش آفت به میزان سه در هزار در مزارع و گلخانه های خود استفاده کنند .

وی داروی کاهش دهنده قند خون را سومین دستاورد خود برشمرد و افزود:این دارو هم تاییدیه نهایی خود را از مرکز دانشگاه علوم پزشکی شیراز دریافت کرده است و امیدواریم در آینده نزدیک این دستاوردها را به مرحله تجاری سازی برسانیم .

این مبتکر جوان میبدی در ادامه از حمایت های مادی و معنوی پارک علم و فناوری استان و مرکز رشد و فناوری میبد قدردانی کرد .

پماد سوختگی سید محمد حسینی در سال 93 بعنوان طرح برتر شناخته شد و بدین ترتیب این مبتکر میبدی از طرف پارک علم و فناوری استان بعنوان نوآور برتر شناخته شد .

دستاوردهای های این مبتکر میبدی به شماره های 82252 ،85212،85206 و 85068 به ثبت رسیده است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.