240 دانش آموز دختر میبدی عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند+ تصاویر - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

در قالب کاروان راهیان نور؛


به مناسبت هفته بسیج اولین کاروان راهیان نور دانش آموزی سال تحصیلی جدید متشکل از 240 دانش آموز دختر پایه دوم متوسطه با بدرقه مسئولان محلی شهرستان میبد راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شد.

به گزارش میبد خبر، به مناسبت هفته بسیج صبح امروز 240 نفر از دانش آموزان دختر پایه دوم متوسطه با 6 دستگاه اتوبوس از مصلی آیت الله اعرافی (ره) میبد راهی مناطق جنگی جنوب شدند.

جعفر شفاهی معاون پرورشی آموزش پرورش میبد در این زمینه بیان داشت: اولین کاروان راهیان نور دانش آموزی سال تحصیلی جدید متشکل از 240 دانش آموز دختر پایه دوم متوسطه در قالب 6 دستگاه اتوبوس عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور شد.

وی افزود: امسال با توجه به آمار زیاد و استقبال دانش آموزان 4 کاروان دانش آموزی از مدارس میبد در قالب 2 کاروان دانش آموزان پسر و 2 کاروان دانش آموزان دختر دوره متوسطه به این سفر معنوی اعزام خواهند شد که در این سفر دانش آموزان از یادمان های شهدای طلائیه، شلمچه، هویزه، اروند کنار و موزه دفاع مقدس خرمشهر بازدید می کنند.

شفاهی هدف از این اردو را آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت و بازدید از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بیان داشت.

وی در ادامه اظهار داشت: اردوهای راهیان نور همچون یک انقلاب فرهنگی عظیم بوده و از این اقدام و ظرفیت مناسب فرهنگی می توان برای مقابله با هجمه نرم دشمنان و اعتلای اصول انقلاب اسلامی استفاده مناسب کرد. زائران و به ویژه جوانان با شرکت در کاروانهای راهیان نور می توانند با حضور در سرزمینهای عملیاتی درک کنند که چگونه رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس دشمن را از خاک میهن بیرون راندند و حتی اجازه تصرف یک وجب از خاک ایران را نیز به آنها ندادند.

معاون پرورشی آموزش پرورش میبد در پایان گفت: همراه این کاروان به تعداد هر دستگاه اتوبوس یک نفر راوی ، روحانی کاروان و مسئول فرهنگی همراهی می کنند تا توضیحات لازم را در طول سفر در بازدید از مناطق جنگی داشته باشند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.