Skip to Content

رئیس بهزیستی شهرستان میبد:


رئیس بهزیستی شهرستان میبد بیان داشت: هم اکنون 200 نفر افراد کم بینا و نابینا زیر پوشش حمایت های این سازمان در شهرستان میبد قرار دارند.

به گزارش میبد خبر، سعید مشایخ رئیس بهزیستی شهرستان میبد ضمن گرامیداشت روز ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻧﺎﺑﯿﻨﺎﯾﺎن و ﻋﺼﺎی ﺳﻔﯿﺪ در خصوص وضعیت روشندلان میبدی بیان داشت: 200 کم‌ بینا و نابینا در شهرستان میبد تحت پوشش بهزیستی بوده که از خدمات توان‌بخشی و حمایتی این سازمان استفاده می‌کنند.

وی افزود: پرداخت کمک هزینه های خدمات توانبخشی، توان پزشکی، تحصیلی ، پرستاری معلولین نخاعی، ایاب و ذهاب معلولین ، ویزیت در منزل و طرح مراقبین از خدمات مستمر بهزیستی در این حوزه می باشد.

مشایخ در مورد خدمات توان پزشکی اظهار داشت: در زمینه توان پزشکی خدماتی از قبیل فیزیوتراپی، کاردرمانی، بینایی سنجی، گفتاردرمانی، پیگیری امور مربوط به مناسب سازی اماکن عمومی، سی بی آر، معافیت سربازی به نابینایان ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه یک کتابخانه در کتابخانه مرکزی شهرستان میبد مخصوص نابینایان وجود دارد عنوان کرد: سطح سواد نابینایان در شهرستان میبد نسبتاً خوب است که در حال حاضر نابینایان از مقطع تحصیلی ابتدایی تا دکترا را تحت پوشش‌داریم که چند نفر از آن‌ها در رشته ترتیل، حفظ و قرائت قرآن کریم نیز حائز رتبه برتر کشوری شده‌اند.

مشایخ با تأکید بر اینکه عمده مسائل و مشکلات معلولین مسئله اشتغال و توانمند سازی وعدم باور کردن معلولین توسط آحاد جامعه است اظهار داشت: متأسفانه بی‌توجهی و یا کم‌ توجهی ادارات، نهادها، کارخانه‌ها و شرکت‌ها در به‌ کارگیری آن‌ها مشکلات فراوانی را در جهت اشتغال آنان به وجود آورده است و این مسئله آینده آن‌ها را به خطر انداخته است.

رئیس بهزیستی میبد خاطرنشان کرد: اشتغال و مناسب سازی اماکن عمومی مهمترین مطالبه روشندلان میبدی می باشد.

وی در ادامه راه‌ یابی تئاتر نابینایان شهرستان با عنوان سکوت روشن به جشنواره بین‌المللی امید آفرین را از مهمترین موفقیت‌های نابینایان دانست و افزود: در این جشنواره در طراحی لباس موفق به کسب رتبه اول و در متن تئاتر نیز مقام سوم را به دست آوردند و در حال حاضر نیز تمرین تئاتر آش پس پایی جهت اجرا در جشنواره استان‌های شرق کشور در دست تمرین دارند.

رئیس بهزیستی میبد تأکید کرد: مردم جامعه ما باید مسئله مشاوره ژنتیک و در کنار آن مسائلی که باعث معلولیت می‌شود ازجمله عدم رعایت نکات ایمنی (نبستن کمربند، کلاه ایمنی و مباحث ترافیکی) را جدی بگیرند.

مشایخ بابیان اینکه معلولیت محدودیت نیست عنوان کرد: مسئولین این باور را داشته باشند که معلولین نیاز به ترحم ندارند و در امر اشتغال این عزیزان همه مسئولین باید همکاری لازم را داشته باشند.

وی در پایان ظهار داشت: به مناسبت هفته گرامیداشت نابینایان (روز عصای سفید) ۱۹لغایت ۲۵مهرماه خدمات بینا سنجی در مرکز توانبخشی آیت الله حائری جهت کلیه همشهریان  رایگان صورت می گیرد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.