Skip to Content

در نشست خبری با فرماندار میبد عنوان شد:

200 پرونده در طرح آماری غیربومی ها تا به حال تشکیل شده است/ حدود 2 هزار نفر اتباع بیگانه غیرمجاز در شهرستان زندگی می کنند/آینده میبد در صنعت توریسم رقم می خورد


از اوایل همین ماه با اتباع غیرمجازی که در کارخانه کار می کنند برخورد خواهد شد و همچنین اشخاصی که به آنها منزل اجاره دادند نیز مورد پیگرد قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار میبدخبر:  صبح امروز با حضور فلاح فرماندار میبد و اصحاب رسانه نشست خبری در دفتر فرماندار میبد برگزار شد.

حسین فلاح فرماندار میبد در این نشست به دو مسئله غیربومی ها و اتباع بیگانه پرداخت و افزود: طرح «مدیریت مهاجرین و مهندسی مهاجرت ها» در میبد آغاز شده و تاکنون 200 پرونده از طریق دستگاه های مرتبطی چون آموزش و پرورش، اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تا به حال در دفتر سلامت کار به ثبت رسیده است.

وی افزود: ما هرگز نمی خواهیم برخورد چکشی با غیربومی ها داشته باشیم. مجموعه شهرستان در این مسئله هم تهدیدها را مدنظر قرار می دهد و هم فرصت ها را. در بین غیربومی ها انسان های باایمان و با شرافت زیادی وجود دارد.

فرماندار میبد تصریح کرد: چون بسیاری از غیربومی ها کارگر هستند و از بعد مسائل فرهنگی سنخیتی کمی با فرهنگ میبد دارند در بعضی زمینه ها با مردم شهرستان با مشکل روبرو می شوند.

حسین فلاح از طرح فوق  به عنوان اولین طرح در کشور که در میبد به اجرا در می آید نام برد و تاکید کرد:  امیدواریم شبکه بهداشت و درمان، اداره صنعت، معدن و تجارت به صورت جدی وارد این عرصه شوند، همان طور که در اینجا جا دارد از آموزش و پرورش، شرکت شهرک های صنعتی و اداره کار به خاطر تلاش هایشان در این زمینه تشکر نمایم.

وی اظهار امیدواری کرد با گذشت 2 ماه از اجرای این با پایشی که اتفاق می افتد جلوی بسیاری از مشکلات در سطح شهرستان گرفته شود.

بحث دیگری فرماندار میبد به آن پرداخت بحث اتباع بیگانه بود. موضوعی که در شهرستان اردکان به اجرا در آمده و با موفقیت 50 تا 60 درصد روبرو بوده است.

وجود حدود 2000 اتباع بیگانه که دارای کارت و یا پاسپورت نیستند در شهرستان 

فرماندار میبد از وجود حدود 2000 اتباع بیگانه که دارای کارت و یا پاسپورت نیستند در شهرستان نام برد و خاطرنشان ساخت: از اوایل همین ماه با اتباع غیرمجازی که در کارخانه کار می کنند برخورد خواهد شد و همچنین اشخاصی که به آنها منزل اجاره دادند نیز مورد پیگرد قرار می گیرند.

وی ادامه داد: اتباعی که دارای کارت می باشند حتما باید در میهمان شهر سکنی گزینند و کسانی که دارای پاسپورت هستند به سمت حوالی میهمان شهر سوق داده خواهند شد و البته زمین هایی که در آن منطقه آماده شده برای ساخت و ساز در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

در ادامه حسین فلاح فرماندار میبد در زمینه راه اندازی صنایع آلاینده نیز گفت: احداث صنایع جدید آلاینده در دشت یزد- ارکان ممنوع است. البته این ممنوعیت فعلا روی کاغذ است.

وی نگاه به صنعت پاک در شهرستان را جزو اولویت ها برشمرد و بر صنعت توریسم و صنایع دستی تاکید کرد.

فرماندار میبد گفت: توریست هایی که به میبد می آیند فقط جهت دیدن این خشت و بنا هست. میبد می تواند به عنوان یک شهر گردشگری مطرح شود که می تواند از این راه درآمد خوبی نیز نصیب شهر شود.

حسین فلاح اتفاقی که در چند سال اخیر در زمینه میراث فرهنگی و احداث هتل های سنتی که در آینده به بهره برداری می رسد را به فال نیک گرفت و افزود: میبد باید در مسیر گردشگری حرکت کند. آسیاب دو سنگی به بخش خصوصی واگذار گردیده است. فرمانداری میبد نیز 3 منزل سنتی را خریداری کرده و در حال بازسازی آنهاست. خانه گلشن به عنوان میهمان سرای فرمانداری در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

فلاح در مورد سفر اخیرش به تهران به خبرنگاران گفت: در این سفر با معاون رئیس جمهور جلسه ای داشتم. همچنین با دکتر سلطانی فر در زمینه میراث جلسه داشتیم که در این زمینه 100 میلیون تومان برای کاوش و مرمت مجموعه نارین قلعه قول مساعد گرفتیم.

وی ادامه داد: در این جلسه بحث حریم نارین قلعه و آزادسازی آن مطرح شد و قرار شد کوچه های اطراف آن که توسط شهرداری و میراث مرمت و روشنایی آن نیز تامین شود.

سایت صنایع دستی در بلوار خرمشهر احداث خواهد شد

وی یکی از مباحث دیگری که در این سفر در دستور کار فرمانداری میبد قرار داشته است را بحث احداث سایت صنایع دستی برشمرد و اضافه نمود: سایت صنایع دستی در بلوار خرمشهر احداث خواهد شد و غرفه هایی در زمینه زیلوبافی، موتابی، سفال و دیگر صنایع دستی شهرستان احداث خواهد شد.

از دیگر دستاوردهای فرماندار میبد به تهران جذب 150 میلیون تومان اعتبار برای توسعه اردوگاه بنستان می توان عنوان کرد.

فرماندار میبد در پایان از خبرنگاران خواست تا روسای ادارات را به چالش بکشند و از آنها بخواهند که در ارتباط با استان و مرکز باشند.

وی تاکید کرد: پشت میز نشینی روسا تاثیر خاصی نمی تواند برای شهرستان در بر داشته باشد.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.