Skip to Content

در قالب کاروان راهیان نور؛

200 دانش آموز میبدی عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند+ تصاویر


اولین کاروان راهیان نور دانش آموزی سال تحصیلی جدید متشکل از 200 دانش آموز پسر پایه دوم متوسطه با بدرقه مسئولان محلی شهرستان میبد راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شد.

به گزارش میبد خبر، صبح امروز 200 نفر از دانش آموزان پسر پایه دوم متوسطه با 5 دستگاه اتوبوس از مصلی آیت الله اعرافی (ره) میبد راهی مناطق جنگی جنوب شدند.

جعفر شفاهی معاون پرورشی آموزش پرورش میبد در این زمینه بیان داشت: اولین کاروان راهیان نور دانش آموزی سال تحصیلی جدید متشکل از 200 دانش آموز پسر پایه دوم متوسطه در قالب 5 دستگاه اتوبوس عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور شد.

وی افزود: امسال با توجه به آمار زیاد و استقبال دانش آموزان 4 کاروان دانش آموزی از مدارس میبد در قالب 2 کاروان دانش آموزان پسر و 2 کاروان دانش آموزان دختر دوره متوسطه به این سفر معنوی اعزام خواهند شد که در این سفر دانش آموزان از یادمان های شهدای طلائیه، شلمچه، هویزه، اروند کنار و موزه دفاع مقدس خرمشهر بازدید می کنند.

سرهنگ فلاح فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد هدف از این اردو را آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت و بازدید از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بیان داشت.

وی در ادامه اظهار داشت: اردوهای راهیان نور همچون یک انقلاب فرهنگی عظیم بوده و از این اقدام و ظرفیت مناسب فرهنگی می توان برای مقابله با هجمه نرم دشمنان و اعتلای اصول انقلاب اسلامی استفاده مناسب کرد. زائران و به ویژه جوانان با شرکت در کاروانهای راهیان نور می توانند با حضور در سرزمینهای عملیاتی درک کنند که چگونه رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس دشمن را از خاک میهن بیرون راندند و حتی اجازه تصرف یک وجب از خاک ایران را نیز به آنها ندادند.

سرهنگ فلاح در پایان گفت: همراه این کاروان به تعداد هر دستگاه اتوبوس یک نفر راوی ، روحانی کاروان و مسئول فرهنگی همراهی می کنند تا توضیحات لازم را در طول سفر در بازدید از مناطق جنگی داشته باشند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.