Skip to Content

مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد:


مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد بیان داشت: تا کنون 128 بیمار خاص در شهرستان میبد شناسایی شده است.

ذبیح الله برجسته مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) در گفت و گو با  میبد خبر با بیان اینکه بیماران خاص دو مفهوم کاملاً متفاوت از هم دارند، اظهار داشت: تمام بیمارانی که درمان آن‌ها به صورت طولانی مدت انجام شود و هزینه بالایی داشته باشد مثل بیماری‌های سرطان، صعب‌العلاج و غیره در بین مردم به بیماری خاص شناخته شده هستند.
 
وی با بیان اینکه تا کنون 128 بیمار خاص در شهرستان میبد شناسایی شده اند، بیان داشت: بیماران دیالیزی 54 نفر، بیماران هموفیلی 4 نفر، بیماران تالاسمی 10 نفر و 60 بیمار مبتلا به ام‌اس در سطح شهرستان داریم. 
 
 
برجسته با اشاره به اینکه سازمان‌های بیمه‌ گر فقط چهار بیماری خاص را تحت پوشش خود دارند، اضافه کرد: بیمارهای دیالیز، ام اس، هموفیلی و تالاسمی جز بیماری‌های تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر هستند.
 
وی ادامه داد: از نظر سازمان‌های بیمه‌ گر فقط این بیماری‌ها جز بیماری خاص محسوب می‌شوند و طبق یک بسته خدمتی که قبلاً مشخص شده به آن‌ها خدمات ارائه می‌شود و هر بیماری با بسته خدمتی متفاوت تحت درمان قرار می‌گیرد و دفترچه خدمتی به این بیماران داده می‌شود.
 
مدیر بیمارستان میبد با اشاره به اینکه در این بیمارستان تمام موارد درمانی بیمارهای خاص بجز موارد درمانی خاص انجام می شود تصریح داشت: برای افراد بستری در زمینه بیماری های خاص در این بیمارستان تمام موارد مورد نیاز تامین شده و اکثر داروها بصورت عمده موجود می باشد.
 
وی سرطان کولون(روده بزرگ)  و سینه را شایع ترین سرطانها در بین مردان و زنان میبدی برشمرد و در مورد سرطان کولون اذعان داشت: سرطان کولون به راحتی قابل تشخیص است؛ البته علایم اولیه آن ممکن است بسیار خاموش باشد. درد شکمی،‌ یبوست مزمن، اسهال یا «اسهال و یبوست به صورت متناوب»،‌ خونریزی از رکتال از جمله علائم شایع سرطان کولون بوده که معاینه از طریق کولونسکوپی راه تشخیص این بیماری در مراحل اولیه بوده و حتی در بسیاری از موارد پیش‌سازهای سرطان همچون پولیپ در کولونسکوپی شناسایی و بر همین اساس درمان و پیشگیری از سرطان انجام می‌گیرد.
 
 
برجسته افزود: سرطان کولون بیشتر در افراد بالای 40 سال شایع می باشد ولی در چند سال اخیر نرخ رشد سرطان کولون یا سرطان روده بزرگ در میان جوانان نیز بالا رفته است. پیش از آنکه سرطان کولون تشخیص داده شود، پیشگیری از آن ساده تر است و شما می توانید با تغییرات در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود خطر ابتلا به این بیماری را تا حد زیادی کاهش دهید.
 
برجسته با بیان این موضوع که با کمک های خیرین در تکمیل پروژه های نیمه تمام می توان شرایط بهتر و خدمات بیشتری را مردم فراهم کرد، بیان داشت: خیرین می توانند با مشارکت و همکاری خود بیمارستان را در تکمیل پروژه های ساختمانی نظیر بخش های جراحی، گوش و حلق و بینی، جراحی مغز و اعصاب و آنکولوژی که نزدیک به 7 سال است نیمه تمام مانده ما را در خدمت رسانی بیشتر و بهتر به مردم یاری کرده و با تکمیل این پروژه ها بیمارستان میبد تا چند سال آینده نیاز به ساخت و ساز جدید نخواهد داشت.
 
مدیر بیمارستان میبد همچنین از دریافت مجوز 14 تخت در رابطه با بخش های شیمی درمانی و آنکولوژی  و تجهیز این بخش ها در بیمارستان خبر داد.
 
وی در پایان با اشاره به اینکه در حال حاضر بیمارستان میبد مجهز به 2 پد معمولی بالگرد امداد و نجات مجهز می باشد، اذعان داشت: مجوز ساخت یک پد بالگرد امداد و نجات مطابق با استاندارهای بین المللی از سازمان هواپیمایی کشور گرفته شده که کار گود برداری آن به اتمام رسیده و عملیات شن ریزی آن آغاز شده است که امیدوارم با همکاری و مشارکت شهرداری میبد این طرح به سرانجام برسد.
 
انتهای پیام/اد
 
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.