Skip to Content

به مرگ گرفته بودند که به تب راضی شویم!

12 میلیون تومان نجومی نیست؟!


خیزش مردم در مخالفت با طرح جنجالی حقوق نجومی مدیران عاقبت مجلس را مجبور به عقب‌نشینی و نصف کردن حقوق مدیران دولتی کرد. کسی چه می داند، شاید هم به مرگ گرفته بودند که به تب راضی شویم! انگار 12 میلیون نجومی نیست!

به گزارش ميبد خبر، گفتنی در مورد حقوق های نجومی بسیار است. اما قبل از بیان هر مطلبی توجه خوانندگان محترم را به گوشه ای از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب جلب می کنم. ایشان در 2/4/1395 در دیدار رمضانی با رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت فرمودند: «موضوع حقوق‌های نجومی، در واقع هجوم به ارزش‌ها است اما همه بدانند که این موضوع از استثناها است و اکثر مدیران دستگاه‌ها، انسان‌های پاک‌دست هستند، اما همین تعداد کم نیز خیلی بد است و باید حتماً با آن برخورد شود.»

انتظار می رفت بعد از گذشت 8 ماه و با تأکیدات متعدد رهبر انقلاب که تنها یکی از آن ها را از نظر گذراندید، مسئولین ضمن برخورد با عوامل این رفتار مانع از تسری آن به بدنه مدیریتی کشور شوند. ولی گویا تنها یکی دو مدیر نجومی بگیر عمده از کار برکنار شدند و ده ها و بلکه صدها مدیر نجومی بگیر جای آن ها را گرفته اند.

مجلس هم به جای تحقیق و تفحص و یا بستن راه تخلف متأسفانه در تلاش بود تا دریافت نجومی را قانونی کند. هفته گذشته این اتفاق افتاد و پرداخت حقوق تا سقف 24 میلیون به مدیران دولتی با مصوبه مجلس قانونی شد. قانونی که بسیاری از نمایندگان مجلس را نیز برآشفته کرد. حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یکی از همین افراد بود که تصویب حقوق بیش از 20 میلیون در مجلس را فاجعه خواند و گفت: « تنها کاری که می توانیم بکنیم این است که از مجمع تشخیص مصلحت نظام بخواهیم تا این مصوبه مجلس را رد کند و تصویب نکند.»

وی همچنین در خواست کرد لیست نمایندگانی که به این مصوبه رأی مثبت داده اند منتشر شود تا مردم بدانند که چه کسانی خواهان افزایش حقوق تا 22 میلیون هستند. البته مردم پیش از این هم می دانستند کسانی که به جای اینکه دغدغه مردم و مشکلاتشان را داشته باشند «فداييان روحاني» نام می گیرند، سنگ مردم را به سینه نخواهند زد.

 

 

مردم می دانستند نماینده ای که می گوید: «چه اشکالی دارد وقتی که فرد در فقر به سر می برد و با دریافت 20 الی 30 میلیون زندگی اش متحول می شود این کار را انجام دهد.» هیچ دغدغه ای به خاطر وضع معیشتی مردم ندارد.

ولی خیزش مردم در مخالفت با این طرح عاقبت مجلس را مجبور به عقب‌نشینی و نصف کردن حقوق مدیران دولتی کرد. کسی چه می داند، شاید هم به مرگ گرفته بودند که به تب راضی شویم! انگار 12 میلیون نجومی نیست! هنوز هم این چندر غاز حقوقی که مدیران زحمت کش دولتی می گیرند با حقوق یک سال کارگران (در خوشبینانه ترین حالت) برابری می کند.

به یاد داشته باشیم سخن حضرت امام(ره) را که فرمودند: «آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه دولت و ملت را بخوانیم. آن روزی که رئیس جمهور ما خدای نخواسته، از آن خوی کوخ نشینی بیرون برود و به کاخ نشینی توجه بکند، آن روز است که انحطاط برای خود و برای کسانی که با او تماس دارند پیدا می‌شود. آن روزی که مجلسیان خوی کاخ نشینی پیدا کنند خدای نخواسته، و از این خوی ارزنده کوخ نشینی بیرون بروند، آن روز است که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم.»

متأسفانه گویا خوی کاخ نشینی در دل و جان برخی دولتمردان مان رخنه کرده است. اینکه عده ای 24 میلیون ( بدون حق اوقات فراغت فرزندان) را حق مسلم خود می دانند و کلیه فروشی را سهم مردم کم برخوردار همان فاجعه ای است که حضرت روح الله(ره) نسبت به آمدنش هشدار داده بودند. کاش مردم و مسئولین به خود بیایند!

رسول محتشم

یزد رسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.