Skip to Content

رئیس بهزیستی میبد:

10 هزار سالمند بالای 60 سال در شهرستان میبد زندگی می کنند/ بنیاد فرزانگان فرصتی برای استفاده از توان و ظرفیت سالمندان


رئیس بهزیستی میبد بیان داشت: بنیاد فرزانگان به منظور افزایش مشارکت مدنی و اجتماعی سالمندان و استفاده از توان و ظرفیت آنها در میبد تشکیل شد.

سید محسن فلاح رئیس بهزیستی میبد در گفتگو با خبرنگار میبد خبر درباره تشکیل بنیاد فرزانگان در شهرستان میبد بیان داشت: کشور ما به سمت سالمندی پیش می رود و سالمند شدن جمعیت یکی از پدیده هایی است که برای مواجه با آن باید برنامه داشته باشیم.

وی افزود: بنیاد فرزانگان یک موسسه غیر انتفاعی، مردمی و خیریه است که نقش تسهیل گری در راستای ارائه خدمت به سالمندان با بهره‌ گیری از ظرفیت‌های موجود شهرستان و ایجاد روحیه نشاط و توانمندی در بین سالمندان بر عهده دارد.

فلاح با بیان اینکه اجرا و راه اندازی این بنیاد با همکاری و مساعدت سالمندان نخبه خواهد بود گفت: راه اندازی بنیاد فرزانگان با هدف ارتقاء سطح سلامت اجتماعی، روانی و جسمی سالمندان با بهره گیری از توانمندی های خود سالمندان است.

رئیس بهزیستی میبد در ادامه ابراز داشت: بنیاد فرزانگان برنامه های سالمندان را در ابعاد فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، سلامتی، تفریحی و نحوه درست گذراندن اوقات فراغت دنبال می کند و با انتخاب اعضاء هیئت مدیره از طریق رای گیری اجرای کار را با نظارت بهزیستی به عهده خود سالمندان واگذار می کند.

وی با بیان اینکه میبد سومین شهرستان استان در تشکیل بنیاد فرزانگان است، گفت: برای شروع این بنیاد می تواند پیگیر مسائل روزمره زندگی سالمندان نظیر سلامت، تکریم سالمندان، اوقات فراغت، آموزش، اشتغال، مناسب سازی فضاها برای سالمندان و داشتن شهری بدون مانع و مهمترین مسئله یعنی افزایش مشارکت افراد سالمند و تاثیر گذاری آنها در جامعه باشد.

فلاح با بیان اینکه کشور می‌تواند از توان و ظرفیت سالمندان در رسیدن به توسعه پایدار استفاده کند، افزود: سالمندان کشور ظرفیت و استعداد فراوانی دارند و در این راستا باید با تلاش و فرهنگسازی نسبت به حذف باور ناتوانی سالمندان و نهادینه نمودن این باور که سالمندان نه تنها ناتوان نیستند، تلاش کرد.

رئیس بهزیستی میبد در پایان با اشاره به اینکه سالمندان بیش از 9 درصد از جمعیت شهرستان میبد را تشکیل می دهند، اظهار داشت: 10 هزار سالمند بالای 60 سال در شهرستان میبد زندگی می کنند و به طور قطع راه‌اندازی این مرکز، ارائه خدمات به سالمندان را تکمیل می کند.

در پایان این جلسه با انجام رای گیری 9 نفر از اعضا و 2 نفر از بازرسین اصلی و علی البدل این بنیاد در میبد مشخص و بنیاد فرزنگان در شهرستان تشکیل شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.